Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Łódź: Hanna Zdanowska - Dariusz Joński

0
Podziel się:

Hanna Zdanowska wygrała pierwszą turę - otrzymała 34,5 procent poparcia.

Łódź: Hanna Zdanowska - Dariusz Joński
(PAP/Grzegorz Michałowski)
bEUdFKBN

To kandydaci bliscy ludzi. Zdanowska była kiedyś majstrem na budowie, a Joński do swojego komitetu honorowego zaprosił pielęgniarkę, sprzedawczynię czy żołnierza.

* PAP/Grzegorz MichałowskiHanna Zdanowska, *Platforma Obywatelska, w pierwszej turze 34,05 procent. Ma 51 lat. Ukończyła studia na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Łódzkiej.

- _ Nigdy nie bałam się pracy _ - pisze o sobie na swojej stronie. - _ Zaczynałam jako majster na budowie takich osiedli jak Retkinia i Radogoszcz. Później prowadziłam własną firmę zajmującą się szyciem ubrań - _dodaje.

bEUdFKBP

Była wiceprezydent Łodzi i obecna szefowa miejskich struktur PO. Jednym z najważniejszych jej celów jest też włączenie Łodzi w sieć autostrad, dróg ekspresowych oraz szybkiej kolei. Chce tworzyć nowe miejsca pracy w oparciu o małe i średnie przedsiębiorstwa. Według niej należy też zrewitalizować śródmieście i wybudować tzw. Nowe Centrum Łodzi.

Jest jedną z nielicznych osób w kraju, które należąc do Platformy otrzymały poparcie Prawa i Sprawiedliwości. Działacze tej partii w regionie uznali, że jest ona znaczne bliższa ich ideałom niż Dariusz Joński.

Kandydatka PO chce, aby miasto było odnowione, czyste i bezpieczne. Bezpieczeństwo zamierza zwiększyć przez system monitoringu. Uważa, że rewitalizacja Łodzi jest koniecznością.

**

bEUdFKBV

PAP/Grzegorz Michałowski Dariusz Joński, **Sojusz Lewicy Demokratycznej, w pierwszej turze 24,01 procent. To najmłodszy spośród kandydatów ubiegających o fotel prezydenta - 31 lat. Ma żonę Małgorzatę, ulubiony sport piłka nożna.

Lider SLD w Łódzkiem, obecny wiceprezydent miasta. Kończył studia ekonomiczne na Politechnice Łódzkiej. Często spotyka się z mieszkańcami. Prowadzi kampanię m.in. na rynkach i ulicach miasta. Do komitetu honorowego zaprosił tzw. zwykłych łodzian. Znaleźli się w nim m.in. pielęgniarka, sprzedawczyni w perfumerii, żołnierze, studentka, właściciele firmy budowlanej czy stolarni.

W czerwcu tego roku sieradzka prokuratura i CBA poinformowały, że jego żona jest wśród podejrzanych w śledztwie ws. korupcji, wyłudzeń dotacji unijnych i nieprawidłowości w łódzkim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

bEUdFKBW

Swój program wyborczy Joński zatytułował _ Tylko konkrety _. Priorytety to poprawa infrastruktury drogowej, działania na rzecz czystego i ekologicznego miasta, współpraca z uczelniami i przedsiębiorcami. Wśród najważniejszych inwestycji drogowych wymienia budowę odcinka autostrady A1, budowę obwodnicy Nowosolna czy przebudowy kilkudziesięciu ważnych ulic w mieście.

bEUdFKCq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)