Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
CHE
|

Loteria szczepionkowa przyspiesza. Pierwsze losowanie dużych nagród

12
Podziel się

Już ponad dwa miliony Polaków zarejestrowało się w Loterii Narodowego Programu Szczepień. Rząd rozdał natomiast ponad 4 tysiące nagród pieniężnych. Czy to przekłada się na sukces frekwencyjny w czasie pandemii COVID-19? Są wątpliwości.

Loteria szczepionkowa przyspiesza. Pierwsze losowanie dużych nagród
Loteria dla zaszczepionych wkracza w kolejną fazę. W tym tygodniu ruszyło losowanie hulajnóg (KPRM, Twitter)
bErhuYol

Nagrody natychmiastowe w wysokości 500 zł i 200 zł trafiły do ponad 4,2 tys. uczestników. Loteria szczepionkowa wkracza w kolejną fazę, choć przyglądając się frekwencji nie można mówić o spektakularnym sukcesie.

Po początkowym szale, gdy w ciągu pierwszej doby zarejestrowało się 1 mln osób, znacznie przystopowało tempo rejestrowania się do udziału w loterii. Przez pierwszy tydzień akcji udział w niej wzięło nieco ponad 14 proc. uprawnionych, czyli nieco więcej niż co siódmy w pełni zaszczepiony.

bErhuYon

Chętnych mogłoby być więcej. Wciąż ponad 17,4 mln Polaków oczekuje terminu na przyjęcie drugiej dawki szczepionki.

Zobacz także: Loteria dla zaszczepionych. Bolesław Piecha jednoznacznie

Już 14 lipca uczestnicy Loterii Narodowego Programu Szczepień wezmą udział w pierwszym losowaniu nagród tygodniowych. Do wygrania będzie pięć razy po 50 000 zł i 60 hulajnóg elektrycznych. Te same nagrody będzie można wygrać w 11 kolejnych tygodniowych losowaniach. Informacja o wygranej zostanie przekazana telefonicznie.

bErhuYot

W loterii mogą wziąć w niej udział wszystkie osoby pełnoletnie, które dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciwko COVID-19 i zarejestrują się w loterii do 30 września 2021 r.

Loteria szczepionkowa w praktyce

Przypominamy, że aby wziąć udział w loterii, wystarczy zalogować się na IKP, czyli Internetowe Konto Pacjenta (pacjent.gov.pl) i tam zaakceptować zgody. Można też to zrobić poprzez infolinię 989. Inną możliwością jest także wysłanie SMS-a o treści "SzczepimySie" na numer 880-333-333 lub wizyta w najbliższym punkcie szczepień.

W Loterii Narodowego Programu Szczepień udział może wziąć każda osoba pełnoletnia, która przeszła kompletną procedurę szczepienia. Czas na decyzję ma do 30 września. Każdy uczestnik ma cztery szanse na wygraną.

bErhuYou

Co ciekawe, nie wszyscy mogą jednak wziąć udział w loterii. Zgodnie z regulaminem wykluczeni z niej są pracownicy Totalizatora Sportowego, jak również urzędnicy państwowi wraz z ich bliższymi i dalszymi krewnymi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErhuYoO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(12)
yebaćPOPISPSL...
2 tyg. temu
No a jak ktoś ma alergie na skladnik preparatu i nie moze sięszczepic to co wtedy? Tez moze wiac udzial w loteri czy nie?
Ols
2 tyg. temu
Prezydent Serbii zapowiedział niedawno , że KAŻDY ,KTO ZASZCZEPI ŚIĘ NA KORONAWIRUSA , DOSTANIE -25 euro. Co kraj, to inne nastawienie do podobnych zachęd . :-)
drQWA
2 tyg. temu
Gdzie są publikowane wyniki?
bErhuYoP
Zbych
2 tyg. temu
nie wspomniano tylko że wygrane w loterii dotyczą członków PISu i ich rodzin
mmarex
2 tyg. temu
Co to za loteria? Lipa !!! Dlaczego ja jako pracownik Totalizatora jestem pozbawiony możliwości udziału ? To ma być równe traktowanie obywateli ??? Za taką równość to ja dziękuję Fe! Niesmaczne !