Notowania

wiadomości
15.09.2019 14:31

Lotos Terminale z nowym wiceprezesem. Filip Rdesiński wcześniej szefował w PFN

Filip Rdesiński w swojej karierze był już dziennikarzem "Gazety Polskiej", Niezależna.pl i Wiadomości TVP. Był też szefem Radia Poznań. Obecnie będzie współzarządzał spółką zależną Lotosu, zajmującą się magazynowaniem i dystrybucją paliw w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Filip Rdesiński w swojej karierze był też szefem w Radiu Poznań. (Fot: Rafal Oleksiewicz/REPORTER)

Od lipca 2018 r. do czerwca tego roku Rdesiński był prezesem Polskiej Fundacji Narodowej. Tuż po swojej rezygnacji wyjaśniał, że jest ona związana z kolejnymi wyzwaniami, przed jakimi stanie.

Teraz wszystko staje się jasne. Filip Rdesiński objął funkcję wiceprezesa Lotos Terminale. Spółka zależna Lotosu kontrolowanego przez Skarb Państwa, odpowiada za dystrybucję i magazynowanie paliw.

Obejrzyj: PKN Orlen rozgląda się za nowymi stacjami poza Polską. "Ciągle monitorujemy rynek"

Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborczej", Rdesiński został wiceprezesem Lotos Terminale, po tym jak "przeprowadzone zostało przez radę nadzorczą spółki oficjalne postępowanie kwalifikacyjne".

Grupa Azoty celuje w wydanie polecenia rozpoczęcia Polimerów Police na pocz. XII

Zanim Rdesiński szefował w PFN, też miał menadżerskie stanowisko. Przez ponad dwa lata był prezesem publicznego Radia Poznań. Jak zauważa portal Wirtualne media, Rdesiński to kolejny menedżer, który z mediów publicznych przeszedł do spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa.

Portal przypomina m. in., że Piotr Chęciński, były dyrektor portalu Polskiego Radia, objął pół roku temu nowo utworzone stanowisko dyrektora komunikacji korporacyjnej w KGHM Polska Miedź.

Z kolei Klaudiusz Pobudzin, od stycznia 2016 do stycznia ub.r. związany z Telewizją Polską (m.in. jako reporter „Wiadomości”, szef „Teleexpressu” i dyrektor TAI), na początku roku został szefem biura prasowego Energi.

LOTOS Terminale posiada spółkę zależną LOTOS Biopaliwa. W ramach tej spółki zrealizowana została inwestycja budowy nowoczesnej instalacji do produkcji estrów wyższych kwasów tłuszczowych (FAME). Dzięki temu na rynek trafia rocznie 100 tys. ton biokomponentów, wykorzystywanych przy produkcji biopaliw.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, paliwa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-09-2019

tyle w temacieDOIĆ DOIĆ DOIĆ

15-09-2019

CatCzłowiek orkiestra

15-09-2019

BebaZuch - zna się na wszystki.

Rozwiń komentarze (29)