Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Łukaszenka grozi sankcjami. "Niech się potem nie obrażają"

144
Podziel się:

- Białoruś nie inicjowała żadnych procesów, które doprowadziłyby do klinczu w relacjach z Litwą, Łotwą, Polską czy Ukrainą - mówił Alaksandr Łukaszenka. Jeśli Litwa nie zechce przepuszczać białoruskich ładunków, Mińsk zagroził sankcjami. - Jeśli nadal będą na nas naciskać, to wprowadzimy ten plan, który mamy. Niech się potem nie obrażają - stwierdził.

Łukaszenka grozi sankcjami. "Niech się potem nie obrażają"
Alaksandr Łukaszenka (president.gov.by)

- Jeśli Litwa nie zechce przepuszczać naszych ładunków do swojego portu, to w ciągu kilku dni powinny być realizowane kroki w odpowiedzi – powiedział Alaksandr Łukaszenka w poniedziałek podczas spotkania z kierownictwem rządu Białorusi.

Zobacz także: Ukraina obawia się imigrantów z Białorusi. Dodatkowe siły skierowane na granicę

- Jesteśmy gotowi się porozumiewać. Ale jeśli oni nadal będą na nas naciskać, to wprowadzimy ten plan, który mamy. Niech się potem nie obrażają - mówił Łukaszenka, wspominając również o Polsce, Łotwie i Ukrainie.

Przekonywał też, że Białoruś "nie inicjowała żadnych procesów, które doprowadziłyby do klinczu w relacjach z Litwą, Łotwą, Polską czy Ukrainą".

Zagrożenie dla bezpieczeństwa

W styczniu litewskie koleje poinformowały Biełaruśkalij, producenta nawozów potasowych, o wstrzymaniu tranzytu od 1 lutego.

Wcześniej rząd w Wilnie uznał kontrakt przewoźnika z białoruskim koncernem za "zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego".

Biełaruśkalij znalazł się na liście białoruskich przedsiębiorstw, objętych sankcjami USA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(144)
Stanisław
10 miesięcy temu
O Białorusi powinniśmy mówić z szacunkiem, bo tam była Pierwsza Rzeczpospolita. Tam była agonia naszej potęgi obojga narodów Litwy i Korony. Tam na Białorusi jest pomnik patrioty białoruskiego, który rozpiął koszule i powiedział :"Po moim trupie nie dopuszczę zdrajców" Ale zdrajcy w asyście carycy Katarzyny II weszli na milczący sejm i zdrajcy podpisali III Rozbiór Rzeczpospolitej.. Nie bez znaczenia dzisiejsza rodząca się narodowo Białoruś obrała sobie Pogoń litewską i na wpół polską flagę : Biało-czerwono-białą. Białorusini próbowali nawet przyjąć Polonez Ogińskiego za swój hymn narodowy. Bo tak samo jak Mickiewicz uważał się za Litwin, tak samo Moniuszko, czy inni działacze kultury mogą powiedzieć, że ich ojczyzną jest Białoruś.
Stanisław
10 miesięcy temu
Litwa w Pierwszej Rzeczpospolitej była potężnym państwem zajmującym z Koroną prawie dziesiątą dziesiątą część Europy. Teraz jest państwem niewielkim. Ale za to w sąsiedztwie nadbałtyckim przyjaciół z NATO. I być może, gdyby Rosja rozpoczęła trzecią wojnę powszechną, Litwie by przypadła wspólnie a Amerykanami likwidacja dzisiejszego Okręgu Królewieckiego.
Tu i teraz
2 lata temu
te zdjęcia przypominają zdjęcia polskich biskupów i polityków PIS-u...też dziwne przedmioty maja na łbach
Tu i teraz
2 lata temu
w tych mundurach to wyglądają jak choinki na boże narodzenie
Tu i teraz
2 lata temu
czyli nie będzie sprzedawał mioteł i walonek Litwie ....świetny plan sankcji
...
Następna strona