Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Maliny w tym roku będą drogie. Wszystko przez dżemy i Niemców

14
Podziel się:

Nie mamy co liczyć na tanie maliny w tym roku. Zbiory zaczęły się dwa tygodnie później niż zazwyczaj. Do tego cena w skupie podskoczyła o 100 proc. w porównaniu do ubiegłego roku.

Maliny w tym roku będą drogie. Wszystko przez dżemy i Niemców
Maliny w skupie podrożały o 100 proc. (Adobe Stock)
bEKypKLF

Zaczął się sezon na maliny. Ceny hurtowe wahają się od 14 do 20 zł za kg. Najdrożej jest na rynku hurtowym w Broniszach. Eksperci uważają, że ceny malin w tym roku utrzymają się na wysokim poziomie. Wszystko przez duże zainteresowanie rynku przetwórczego oraz eksport.

Polskie maliny są bardzo popularne za Odrą. W 2020 roku wyeksportowano połowę polskiej produkcji malin. Za granicę trafiło 57 tys. ton. Głównie do Niemiec.

W tym roku, ze względu na niesprzyjającą pogodę, zbiory malin są opóźnione o dwa tygodnie, stąd pod koniec czerwca maliny były droższe niż rok wcześniej.

bEKypKLH
Zobacz także: Nawałnice nad Polską. Lepiej nie będzie, ekstrema będą się nasilać

Ceny hurtowe na początku czerwca dochodziły do nawet 40 zł za kg. Ceny skupu w tym roku są dwukrotnie droższe.

W 2020 roku za kg malin klasy ekstra płacono 5 zł, a w tym jest to już 10. Głównie za sprawą przemysłu przetwórczego, który nie ma zapasu maliny i stara się uzupełnić zapasy, nawet kosztem podbicia ceny skupu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKypKMi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(14)
Jan frajer ma...
3 miesiące temu
Posadź własne maliny ,nic nie robisz cały rok tylko w sezonie zbierasz i masz kasiorę Malina nie trzeba oprysków , nawozów, pielenia , samo się zbiera istny raj , więc do dzieła krytycy , praca w polu to sama przyjemność , leżysz i patrzysz jak samo rośnie
🤔🤔🤔🤔🤔
3 miesiące temu
takie typowo polskie, nie ma winnego, to winny......." Wszystko przez ...Niemców" ???????????????????? irytujacea wiadomosc!!!Intelektualne zero!!
Popo
3 miesiące temu
Będzie drogo? Niech będzie! Owoce zgniją tym pazernych chłopkom...
bEKypKMj
Cwany Marek
3 miesiące temu
W sumie mnie to nie dotyczy bo mam własne maliny. W tym roku kupiłem działeczkę Rodo za 60 tysi i posadziłem kilka krzaczków malin
Cóż
3 miesiące temu
Można sobie poradzić własne maliny, które są bezobsługowe i nie karmić darmozjadów na Wiejskiej!