Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Maseczki wracają na OLX i Allegro. Premier uchylił zakaz

W związku z nałożeniem obowiązku zasłaniania twarzy rząd uchylił zakaz handlu maseczkami na portalach OLX i Allegro. Obostrzenia nałożono w połowie marca, gdy okazało się, że część sprzedawców zaczęła wykorzystywać epidemię i sprzedawać środki medyczne po zawyżonych cenach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Maseczki wracają na allegro i OLX.

W połowie marca rząd zakazał handlu niektórymi produktami medycznymi na portalach internetowych jak Allego, czy OLX. Zakaz obejmował 53 produkty, w tym maseczki ochronne, żele do dezynfekcji rąk, rękawiczki, fartuchy czy czepki.

Zakaz obowiązywał przez niespełna miesiąc. Został uchylony na wniosek właścicieli portali po wprowadzeniu nowych obostrzeń, w tym obowiązku zasłaniania twarzy, który wejdzie w życie 16 kwietnia.

- Wychodząc naprzeciw nowym zaleceniom polskiego rządu, a także w trosce o naszych użytkowników, tuż po ogłoszeniu nowych obostrzeń wystąpiliśmy z wnioskiem o uchylenie decyzji premiera o zakazie umieszczania ogłoszeń, których przedmiotem są środki ochrony osobistej - mówi Michał Malewski, general manager OLX, cytowany przez portal wirtualnemedia.pl.

Oglądaj też: Rząd dorzuci 40 proc. pensji. Jeśli firma będzie miała kłopoty przez 2 miesiące

Jak zapowiadają przedstawiciele OLX, na portalu uruchomiona zostanie oddzielna sekcja środków ochrony osobistej.

O uchyleniu zakazu swoich użytkowników poinformował serwis Allegro.

- Jednocześnie prosimy nie zawyżać cen oferowanych produktów, ponieważ oferty z cenami znacznie przekraczającymi wartość rynkową nadal mogą być usuwane - czytamy w piśmie skierowanym do sprzedawców.

Allegro informuje też, że nadal obowiązuje zakaz wywozu produktów medycznych, jak np. maseczki, za granicę. Dlatego wysyłki towaru do klientów spoza Polski nie będą mogły być realizowane.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: koronawirus, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-04-2020

KazekPensja w dół, najniższa cena maseczki to 5 zl. Na dojazd do pracy i powrót potrzebuję dwie maseczki. Czy od 16 kwietnia będziemy zarabiali tylko na … Czytaj całość

10-04-2020

ŁysyNie rozumiem, te oferty były na Allegro w czasie zakazu, nie zauważyłem żeby coś te maski pousuwali. Teraz tylko rząd uznał żeby lichwiarze na maskach … Czytaj całość

10-04-2020

bidaMaseczki powinny być za darmo,rząd jest nam to winny za te wszystkie bezprawne zakazy. A po drugie ile tych maseczek musi mieć czteroosobowa rodzina … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (119)