Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Meksykanie pozywają Chiny za COVID-19. Pekin nie ma sobie nic do zarzucenia

33
Podziel się:

Meksykanie przyłączyli się do pozwów przeciwko Chinom i WHO. Mieszkańcy Meksyku oczekują odszkodowań w wysokości od 200 tys. do 800 tys. dolarów za chorobę lub śmierć bliskich na COVID-19. Chiński MSZ bagatelizuje problem. Zdaniem Pekinu "Chińczycy odnieśli strategiczne zwycięstwo" nad koronawirusem.

Meksykanie pozywają Chiny za COVID-19. Pekin nie ma sobie nic do zarzucenia
Chiny bagatelizują pozwy w sprawie pandemii COVID-19 (Adobe Stock, ©Jo Panuwat D - stock.adobe.com)

Obywatele Meksyku przyłączyli się do pozwu przeciwko Chinom i Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) przygotowywanego przez kancelarię Poplavsky International Law Offices z siedzibą w Buenos Aires. W pozwie domagają się odszkodowań w wysokości od 200 tys. do 800 tys. dolarów za chorobę lub śmierć bliskich na COVID-19, informuje AP.

- Te pozwy są wnoszone z powodu zaniedbania w zarządzaniu Covid-19 zarówno ze strony Chin, jak i WHO – powiedziała przedstawicielka firmy w Meksyku Denisse Gonzalez.

Prawnicy są sceptyczni. Chiny nie mają sb nic do zarzucenia

Prawnicy są zdania, że wśród powodów są również mieszkańcy innych krajów, w tym Kolumbii i Argentyny. Pozwy opiewające łącznie na miliony dolarów wnoszone są do biura ONZ w Genewie.

Prawnicy reprezentujący poszkodowanych przez pandemię zarzucają Chinom oraz WHO naruszenie Powszechnej deklaracji praw człowieka.

Zobacz także: Wysoka inflacja i wyhamowanie gospodarcze. Czy to nas czeka w 2022?

Prawnicy są jednak sceptyczni co do możliwości uzyskania jakichkolwiek odszkodowań. Osoby pozywające ChinyWHO mają być świadome tego, że nie mają szans na wygraną, ale i tak składają pozwy.

Rzecznik MSZ Chin skomentował pozwy. Daniem chińskiego urzędnika odpowiedź Chin na Covid-19 jest bez zarzutu. Jego zdaniem "Chińczycy odnieśli strategiczne zwycięstwo" nad wirusem, a "wszelkie lekkomyślne zarzuty wobec Chin w sprawie Covid-19 okażą się niczym więcej niż farsą".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(33)
Sekhmet
6 miesięcy temu
Chińczycy nie wyprodukowali wirusa w laboratorium i nie można oskarżać ich o złą wolę ale po co jedli koty? Przecież zabijanie i jedzenie kotów to samobójstwo. Koty to zwierzęta święte.
Bogusław
6 miesięcy temu
Chiny muszą zapłacić za wypuszczenie bubla amerykańskiego.
123
6 miesięcy temu
Wszystkie umowy chandlowe powinny być zerwane na 25 lat i wszystkie państwa powinny wynieść się z Chin za to co zrobili ludziom bo to jest ich robota
europejczyk
6 miesięcy temu
Chiny nas mordują a świat nadal handluje z nimi Zachłanni biznesmeni oni też powinni odpowiadać za to!!!!!!
KX1
6 miesięcy temu
Meksyk to neokolonia USA. Robią to co USA karze. A USA prowadzi wojnę gospodarczą z Chinami ich największym wierzycielem.
...
Następna strona