Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Agata Kalińska
|

Microsoft przejmie ZeniMax Media i wydawcę gier Bethesda Softworks

5
Podziel się

Microsoft przejmie ZeniMax Media i wydawcę gier Bethesda Softworks. Wartość transakcji to 7,5 mld dolarów. Oznacza to, że poza samą firmą, Microsoft stanie się też właścicielem takich gier jak The Elder Scrolls, Fallout, DOOM, czy Quake.

Microsoft przejmie ZeniMax Media i wydawcę gier Bethesda Softworks
Xbox wzbogaci się o nowe gry (Getty Images, Yuriko Nakao)
bDmwztvp

- Bethesda dołącza do rodziny Microsoft Xbox - poinformował na Twitterze szef Xboxa Phil Spencer. - Pracujemy razem od lat. Mamy podobne pasje i przekonania. Z dumą witamy w drużynie Xbox. Jestem podekscytowany tym, jak będziemy razem rozwijać gry dla graczy na całym świecie - dodał.

- Dziś jest wyjątkowy dzień, ponieważ witamy na konsoli Xbox jedną z najwybitniejszych wytwórni z branży gier. Z radością informujemy, że firma Microsoft zawarła umowę przejęcia ZeniMax Media, spółki macierzystej Bethesda Softworks - poinformował z kolei w obszernym wpisie na stronach korporacyjnych Xboxa.

bDmwztvr
Zobacz także: Monety i banknoty. Dziesięciozłotówka warta krocie

- Jako jeden z największych, najbardziej uznanych przez krytyków, prywatnych twórców i wydawców gier na świecie, Bethesda to niesamowicie utalentowana grupa 2300 osób na całym świecie, które tworzą jedne z najbardziej utalentowanych kreatywnych studiów w naszej branży. Są to zespoły odpowiedzialne za takie tytuły jak The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, DOOM, Dishonored, Prey, Quake, Starfield i wiele innych - dodał.

Wartość transakcji to 7,5 mld dolarów - jak podają strony transakcji - w gotówce.

bDmwztvS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
🤪🤔🤫
2 miesiące temu
Gigant się giganci bardziej.
Boni1978
2 miesiące temu
Mam nadzieje że chłopaki za tę kasę będą mogli pracować niezależnie i znowu zrobić coś pięknego dla graczy za małe pieniądze a potem ....
Doom Eternal.
2 miesiące temu
7.5 mld to dla MS grosiaki.
bDmwztvT
lololol
2 miesiące temu
super dobrze, że MS wezmie pod swoją opiekę Bethesdy bo gdyby to było sony to masakra jakość spadła by do najniższego poziomu, jak exy od sony.
Najkel
2 miesiące temu
No i gry spod znaku Bethesdy staną się "tanim" szrotem od Microsoftu, gorszym od przeciętnych indyków.