Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Artykuł Sponsorowany
|
Artykuł sponsorowany Domesta

Mieszkanie w Gdańsku jako lokata kapitału lub własne M

Podziel się:

W ostatnim czasie możemy przeczytać wiele artykułów na temat inflacji i podwyżek cen. Jedną z opcji dla osób chcących w bezpieczny sposób ulokować swoje oszczędności z powodu obaw o rosnącą inflację jest niezmiennie inwestycja w mieszkanie, zwłaszcza, że przy rosnących kosztach możemy spodziewać się także wzrostu cen nieruchomości. Przejrzeliśmy oferty, które znajdują się obecnie na gdańskim rynku mieszkań i przedstawiamy opcje, które rekomendujemy jako warte rozważenia zarówno pod kątem inwestycji, ale także jako mieszkania dla siebie i rodziny.

Mieszkanie w Gdańsku jako lokata kapitału lub własne M
(materiały partnera)

Przydzielając rekomendację dla wybranej inwestycji, zwróciliśmy uwagę na kilka czynników i zdecydowaliśmy się wyróżnić mieszkania:

  • od dewelopera z wieloletnim stażem i ukształtowaną na trójmiejskim rynku pozycją
  • z atrakcyjnymi cenami za m2 w dobrej lokalizacji
  • o wysokim standardzie wykończenia mieszkań
  • a także inwestycje wyróżniające się na gdańskim rynku nieruchomości

Leszczynowy Park

Jako pierwszą inwestycję przedstawiamy osiedle Leszczynowy Park od gdańskiego dewelopera Domesta. Osiedle to chwalone jest chociażby ze względu na fakt wkomponowania w inwestycję parku o powierzchni ponad 16 000 m2. Na terenie parku powstanie kilka ogrodów: ekologiczno-społeczny, sensoryczny oraz funkcjonalny ogród deszczowy, dzięki któremu zbierana i wykorzystywana będzie woda opadowa.

Leszczynowy Park powstaje przy ul. Leszczynowej na gdańskim Jasieniu. Docelowo składać się będzie z sześciu kameralnych budynków. W chwili obecnej trwa sprzedaż mieszkań położonych w pierwszych trzech. Co ważne część z mieszkań będzie do odbioru już w listopadzie 2022. Jest to więc doskonała możliwość zakupu mieszkania dla osób, które marzą o swoim mieszkaniu bez konieczności długotrwałego czasu oczekiwania na nie, a także dla tych, którzy rozważają szybki zwrot z planowanego najmu. "W ofercie dostępne są jeszcze 2 kawalerki, ale także mieszkania dwu, trzy i czteropokojowe – mówi Marta Apanowicz, dyrektor działu sprzedaży i marketingu Domesta – ceny za m2 rozpoczynają się już od 8200 zł/m2".

Bardzo ważnym elementem inwestycji jest nie tylko dbałość o zieleń i np. zachowanie starodrzewu czy też staranne wykończenie części wspólnych w tym klatek. "Stawiamy sobie wysokie wymagania – podkreśla Marcin Niklas, dyrektor ds. przygotowania inwestycji w Domesta – odbierając mieszkanie od Domesty, Klient otrzymuje lokal gotowy do własnej aranżacji przy czym np. ściany wewnętrzne w mieszkaniach są już po szpachlowaniu szpachlą gipsową oraz pomalowane farbą na biało.. Cenimy czas naszych Klientów, a takie działanie usprawnia m.in. planowanie prac budowlanych w mieszkaniu. Dodatkowo wszyscy nasi Klienci są objęci specjalną gwarancją plus, dzięki której, każde mieszkanie po roku od oddania może, na wniosek Klienta, zostać sprawdzone pod kątem ewentualnych poprawek". Gdański deweloper Domesta współpracuje też z firmą zewnętrzną, która zajmuje się wykańczaniem mieszkań pod klucz. "Z tej opcji korzysta część naszych klientów, którzy z różnych względów chcą odebrać gotowe do zamieszkania lokum" – dodaje Marcin Niklas.

Wspomnianym standardem wykończenia charakteryzują się też inwestycje prezentowane w dalszej części artykułu.

Osiedle Urzeka

Również na gdańskim Jasieniu znajduje się kolejna inwestycja, którą chcielibyśmy przedstawić w ramach naszego przeglądu. Jest to Osiedle Urzeka. Nie da się ukryć, że to unikatowy projekt. Nie dość, że powstaje blisko Jaru Potoku Oruńskiego, to w jego ramach zrealizowane zostaną m.in. dwustumetrowa aleja nad potokiem zakończona punktem widokowym, a także pięćsetmetrowy naturalny plac zabaw.

"Inwestycja ta jest w naszym portfolio dopiero od kwietnia, a już w jednym z budynków zostało sprzedanych 50% wszystkich lokali – zdradza Marta Apanowicz, dyrektor działu sprzedaży Domesta i przyczynę zainteresowania upatruje m.in. w funkcjonalnych układach mieszkań. W związku z dużym zainteresowaniem ofertą, deweloper zdecydował się na wprowadzenie do sprzedaży 2 kolejnych budynków. "

"W chwili obecnej, w ofercie znajdują się dwupokojowe mieszkania od 35,14m2 przez trzypokojowe od 62,82m2 po czteropokojowe mieszkania o powierzchni aż 81 m2. Zachęcam jednak osoby zainteresowane mieszkaniem z dużym ogrodem czy też przestronnym tarasem lub dużym balkonem do kontaktu z naszymi Doradcami już dziś. Takie mieszkania to perełki cieszące się dużą popularnością" – dodaje Marta Apanowicz. Na tym osiedlu wielkim zainteresowaniem cieszą się też dwupokojowe mieszkania

Cena za m2 na Osiedlu Urzeka zaczyna się już od 7560 zł/m2, a dwupokojowe mieszkanie można kupić już od 323 000 zł. Warto dodać, że Osiedle Urzeka jak i Osiedle Leszczynowy Park powstają blisko planowanych przez miasto Gdańsk inwestycji: Parku Południowego o powierzchni 77hekarów oraz całorocznego basenu i lodowiska.

Tak jak wspominaliśmy, w naszym przeglądzie prezentujemy mieszkania od dewelopera, który ma ukształtowaną na trójmiejskim rynku pozycję.

"W tym roku obchodzimy nasze 30lecie – mówi Przemysław Maraszek, Prezes firmy Domesta – w tym czasie oddaliśmy do użytku ponad 3000 mieszkań, a Leszczynowy Park jest już naszą trzecią inwestycją przy ul. Leszczynowej. W ciągu ostatnich 2 lat zbudowaliśmy i oddaliśmy do użytku takie osiedla jak Robinia na gdańskim Chełmie, Osiedle Havlove czy też Osiedle Traffic położone na gdańskich Siedlcach." Wszystkie te osiedla zostały oddane zgodnie z założonym harmonogramem, a zdarzało się, że przyszli mieszkańcy – mogli cieszyć się swoim lokum znacznie wcześniej."

Osiedle #NaSwoim

Ostatnią z prezentowanych w naszym przeglądzie jest osiedle #NaSwoim na gdańskim Chełmie. Inwestycja ta znajduje się w naszym zestawieniu nie tylko ze względu na jej kameralność, ale też położenie: bliskie terenów zielonych niedaleko Jaru Wilanowskiego oraz świetne skomunikowanie z centrum miasta oraz łatwym dostępem do zaplecza sklepowo-usługowego. W ramach #NaSwoim przy ul. Ptasiej powstanie tylko jeden budynek z dwu- i trzypokojowymi mieszkaniami o powierzchni od 42,82 do 69,51 m kw. "Rozkłady mieszkań zostały doskonale przemyślane. W ofercie znajdują się mieszkania, które spełnią najbardziej różnorodne wymagania – podkreśla Olga Przybyłowska, kierownik wsparcia sprzedaży – np. trzypokojowe mieszkania wzbogacone o dodatkowe pomieszczenie – garderobę". Niezwykle doceniane przez przyszłych mieszkańców inwestycji #NaSwoim jest to, że mieszkańcy będą mogli żyć w spokojnej okolicy z dostępem do natury na wyciągnięcie ręki, jednocześnie korzystając z zapewnionej wokół infrastruktury i bliskiego dostępu do ścisłego centrum miasta.

Ceny za m2 na Osiedlu #NaSwoim zaczynają się od 8920 zł/m2, a odbiór mieszkań przewidziany jest na czerwiec 2023.

Jeśli rozważasz zakup mieszkania w Gdańsku, zachęcamy do skontaktowania się z Doradcami, którzy pomogą dokonać wyboru.

Kontakt:

tel: 58 670 45 16

Artykuł sponsorowany Domesta

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl