Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ministerstwo Aktywów Państwowych. Poznaliśmy współpracowników Jacka Sasina

Nowym Ministerstwie Aktywów Państwowych kierować będzie Jacek Sasin, co wskazał wcześniej Mateusz Morawiecki. Jego współpracownikami będą: Adam Gawęda, Krzysztof Kubów, Tadeusz Skobel i Tomasz Dąbrowski. Cała czwórka wcześniej była związana z Ministerstwem Energii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Jacek Sasin otrzymał już komplet współpracowników w Ministerstwie Aktywów Państwowych. (Fot: Ministerstwo Aktywów Państwowych)

Adam Gawęda będzie sekretarzem stanu i pełnomocnikiem rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego. Krzysztof Kubów zostanie również sekretarzem stanu. Z kolei Tadeusz Skobel i Tomasz Dąbrowski obejmą stanowiska podsekretarzy stanu w Ministerstwie Aktywów Finansowych. Personalia ujawnił portal wnp.pl.

Cała czwórka wiceministrów wcześniej pełniła rolę wiceszefów w Ministerstwie Energii.

Adam Gawęda jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwiach, a także mgr. inż. górnictwa i geologii ora członkiem Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetycznej. Od 2015 roku pełni rolę senatora, a wcześniej był m.in. posłem.

Zobacz także: Zniesienie limitu 30-krotności. "PiS drugi raz popełnia ten sam błąd"

Krzysztof Kubów to absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Posiada dyplom Executive MBA. Od 2015 roku jest posłem. W Sejmie zasiadał dotychczas w trzech komisjach sejmowych: ds. Energii i Skarbu Państwa; ds. Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz ds. Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologi

Jacek Sasin wyraził zdziwienie stanowczym sprzeciwem Jarosława Gowina wobec zniesieniu limitu 30-krotności
Jacek Sasin: "Jestem zaskoczony, bo Gowin wiedział o likwidacji 30-krotności i się na to zgodził"

Tadeusz Skobel natomiast jest absolwentem Politechniki Warszawskiej oraz Kielecko-Radomskiej Wyższej Szkoły Inżynierskiej. Pracował w spółkach energetycznych czy kolejowych, a także był przewodniczącym i członkiem rad nadzorczych.

Tomasz Dąbrowski natomiast ukończył Uniwersytet Łódzki oraz Krajową Szkołę Administracji Państwowej w Warszawie. Przez całą karierę zawodową był związany z administracją rządową w obszarze energii.

Sasin: Nie będzie podwyżki cen energii elektrycznej dla indywidualnych odbiorców

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-11-2019

Twój nickKażdy z zastępców ma też po czterech zastępców itd. Słowem rodzina na swoim+

19-11-2019

JaySami najwyższej klasy specjaliści.

19-11-2019

JlA grabie gdzie ?

Rozwiń komentarze (28)