Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Modna umywalka roku 2019

0
Podziel się

Umywalka stanowi niezbędny element każdej łazienki. Jednak już od dawna jest ona nie tylko funkcjonalnym, ale również dekoracyjnym przedmiotem. Dlatego, projektując nowe mieszkanie lub remontując starsze, warto zadać sobie pytanie, jakie umywalki są modne w tym sezonie i pozostaną jeszcze na kilka lat?

Modna umywalka roku 2019
(materiały partnera)
bDzudXdx

Kształt i umieszczenie umywalki

Kształty to pierwsze, co każdy z nas dostrzega, wchodząc do pomieszczenia. Czy dominują przedmioty zaokrąglone, czy prostokątne? A może pojawiają się motywy ukośne, heksagonalne lub asymetryczne?

W przypadku umywalki łazienkowej jest tak samo – jej kształt sprawia, że ją zapamiętujemy, albo wręcz przeciwnie, jest jedną z wielu, o której szybko się zapomina. Od kilku już lat umywalki, które budzą zainteresowanie, są prostokątne. Poza designem mają one także szereg zalet. Przede wszystkim ich kształt jest uniwersalny, co pozwala dopasować je do każdej łazienki, również takiej, która na pierwszy rzut oka wydaje się mało funkcjonalna.

bDzudXdz

Prostokątny kształt, połączony z dużym rozmiarem i możliwością umieszczenia jej na blacie, doskonale zabezpiecza całą powierzchnię przed ochlapaniem wodą, co również może być istotne, zwłaszcza dla osób posiadających dzieci. Najmłodsi członkowie rodziny często nie zwracają uwagi na to, czy coś obleją, co skutkuje nieestetycznymi plamami. Znacznie łatwiej jest je usunąć z dużej, zakrywającej całą szafkę umywalki, niż z blatu.

Jednym z przykładów prostokątnych umywalek nablatowych może być model Koło Cocktail, zaprojektowany w eleganckim stylu, z szerokim rantem, dodatkowo zabezpieczającym przed rozchlapywaniem wody. Minimalistyczny, a jednocześnie efektowny design, zaproponowany przez markę Koło idealnie sprawdzi się w nowoczesnych łazienkach, urządzonych z dbałością o szczegóły.

Umywalki do małych łazienek

Coraz częściej wykorzystywanym modelem, są umywalki narożne, często połączone od razu z szafką. Idealnie nadają się one do małych pomieszczeń, gdzie umiejscowienie ich w rogu pozwala na zaoszczędzenie miejsca i wygospodarowanie większej przestrzeni na przykład dla kabiny prysznicowej. Ciekawym rozwiązaniem, szczególnie użytecznym w takich pomieszczeniach, jak oddzielna ubikacja, są niewielkie umywalki z narożną baterią. Pozwalają one na dodatkowe zaoszczędzenie przestrzeni.

bDzudXdF

Nie tylko biel

Coraz częściej dekoratorzy wnętrz decydują się na zaprojektowanie łazienki, w której tradycyjne kolory, takie jak biel, zastępowane są przez odważniejsze aranżacje. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, producenci decydują się na poszerzenie gamy barw o kremowy, beżowy, czy bardziej wyraziste kolory, takie jak czarny czy złoty. Pomimo iż barwy te mogą stanowić ciekawe elementy dekoracyjne i są stosowane również w ceramice, najczęściej ona pozostaje biała, a kolory dominują w dodatkach. Dzięki temu zachowane zostaje wrażenie czystości oraz klasycznej elegancji z nowoczesnym designem.

bDzudXea
Źródło:
Artykuł sponsorowany
KOMENTARZE
(0)