Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

"Największa recesja od 120 lat". Co trzeci żyje w ubóstwie

21
Podziel się:

201 milionów mieszkańców Ameryki Południowej, żyje w ubóstwie, a 82 miliony popadło w skrajną nędzę. - To następstwa kaskady zewnętrznych wstrząsów na świecie, spowolnienia wzrostu gospodarczego i narastającej inflacji, które pogłębiły kryzys społeczny w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach - stwierdził Jose Manuel Salazar-Xirinachs sekretarz CEPAL. Jednak to pandemia Covid-19 wyrządziła tu największe spustoszenie.

"Największa recesja od 120 lat". Co trzeci żyje w ubóstwie
Protesty w Chile (GETTY, NurPhoto)

W następstwie pandemii Covid-19, która wyrządziła w Ameryce Południowej największe spustoszenie, 201 milionów jej mieszkańców, to jest 32,1 procent., żyje w ubóstwie, a 82 miliony -13,1 proc.- popadło w skrajną nędzę, poinformowała w czwartek w Chile Komisja Gospodarcza ds. Ameryki Łacińskiej i Karaibów( CEPAL).

Sekretarz wykonawczy organizacji Jose Manuel Salazar-Xirinachs w swej analizie sytuacji społeczno-gospodarczej regionu i przyczyn kryzysu powiedział, nawiązując również do wojny w Ukrainie: "to następstwa kaskady zewnętrznych wstrząsów na świecie, spowolnienia wzrostu gospodarczego i narastającej inflacji, które pogłębiły kryzys społeczny w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach".

Nie udało się - ocenił Salazar – Xirinachs odwrócić następstw ciosów, jakie zadała nam pandemia jeśli chodzi o wzrost ubóstwa i skrajnej nędzy, a nasze kraje stanęły w obliczu przemilczanego kryzysu w dziedzinie edukacji, który godzi w przyszłość nowych pokoleń pogłębiając skrajne ubóstwo w niektórych warstwach społeczeństwa.

70 tygodni

Ponadto w porównaniu z innymi regionami świata Ameryka Łacińska i Karaiby przeżyły najdłuższą przerwę w zajęciach szkolnych. Trwała w tym regionie świata, najostrzej zaatakowanym przez koronawirusa, przeciętnie 70 tygodni podczas gdy w pozostałych regionach naszej planety - przeciętnie 41 tygodni.

- Przewidywany na koniec tego roku odsetek mieszkańców regionu żyjących w skrajnym ubóstwie oznacza, że cofnęliśmy się o ćwierć stulecia - podsumował mówca swe wystąpienie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(21)
Ados
rok temu
Politycy wiedza że idzie pandemia bo inwestują w akcje Biomed Lublin, wojny nie będzie nie dajcie się tym razem wystraszyć !
POLAK
rok temu
Tak było w Polsce gdy rządzili złodzieje z PO-PSL oszustwa , bankructwa firm , wyprzedaż wszystkiego co Polskie , brak pracy , bieda wsród rodzin i zakupy na zeszyt , była bieda aż piszczało a złodzieje siedzieli w restauracji SOWA&PRZYJACIELE i ośmieszali Polaków .
logiczny
rok temu
To wszystko przez to ,że za blisko mieszkają nowojorskiej diaspory ale ten styl życia właśnie obejmuje i nasz kraj dzięki przedstawicielom tej diaspory i na pewno mają już dla nas przygotowanego ratownika z podatkiem popiwkowym jak onegdaj Balcerek ☝️😎
Madmax
rok temu
I to jest przykład nie masz nic będziesz szczęśliwy ha ha ha m
Yyy
rok temu
Po prostu nie potrafią rządzić. Ameryka Południowa - nigdy żadnych wojen nie było, klimat łagodny, brak problemów demograficznych, potencjał turystyczny. Oni po prostu nie nadają się do zarządzania.
...
Następna strona