Notowania

nauczyciele
17.01.2019 09:19

Nauczyciele "nie kupują" oferowanych przez MEN dodatków i premii

Minister edukacji Anna Zalewska próbuje uleczyć nauczycielską grypę dodatkiem stażowym i rozszerzoną premią. Nauczyciele sceptyczni do oferty MEN wciąż strajkują.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Anna Zalewska (Fot: Tytus Żmijewski)

Fiasko rozmów ze związkami zawodowymi zrzeszającymi nauczycieli i trwający wciąż protest nauczycieli, którzy masowo złożyli zwolnienia lekarskie paraliżując pracę części szkół, skłonił minister Zalewską do złożenia kolejnych propozycji nauczycielom.

Minister proponuje wprowadzenie nowego świadczenia dla stażystów wypłacanego jednorazowo w pierwszym i drugim roku stażu – pisze "Gazeta Wyborcza". Jakiej wysokości? Tego resort nie zdradza.

Nauczyciele jednak w tej propozycji widzą zastępowanie zlikwidowanego dodatku na tzw. zagospodarowanie, który minister Zalewska sama skasowała.

Jak wskazuje dziennik, drugą propozycją MEN są tzw. godziny do dyspozycji dyrektora szkoły. Minister ma zwiększyć ich wymiar, aby nauczyciele otrzymywali wynagrodzenie za dodatkowe zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów.

Zestresowani nauczyciele, lekcje w stołówkach. "To nie służy dzieciom":

ZNP wskazuje, że te godziny już teraz funkcjonują w polskich szkołach, ale zwykle nie są należycie wynagradzane. Tak więc samo zwiększanie ich wymiaru nie jest rozwiązaniem.

MEN chce również rozszerzenie premii dla najlepszych na wszystkie stopnie awansu – informuje Wyborcza. Chodzi o rozszerzenie obiecywanego 500+ dla nauczycieli z wysoką oceną pracy.

Zdaniem związkowców jednak propozycje są zbyt ogólne. Czekają na konkrety. Nauczyciele jednak nie chcą rozmawiać o premiach, kiedy podstawowym problemem jest wynagrodzenie zasadnicze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-01-2019

lizNależy podnieśc pensje PODSTAWOWĄ skandalicznie niska!! Nie wprowadzać nowych dodatków !!

17-01-2019

Monika 1966Jak patrzę na tą pustą, roześmianą "twarz" to różne myśli przychodzą mi do głowy. Czy ona udaje , czy naprawdę jest tak ......!!!!!

17-01-2019

pytamDlaczego one w tym pis-ie wszystkie taki wstrętne i odpychające?

Rozwiń komentarze (66)