Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Nauczyciele "nie kupują" oferowanych przez MEN dodatków i premii

66
Podziel się

Minister edukacji Anna Zalewska próbuje uleczyć nauczycielską grypę dodatkiem stażowym i rozszerzoną premią. Nauczyciele sceptyczni do oferty MEN wciąż strajkują.

Anna Zalewska
Anna Zalewska (PAP/EPA, Tytus Żmijewski)
bDyymmKZ

Fiasko rozmów ze związkami zawodowymi zrzeszającymi nauczycieli i trwający wciąż protest nauczycieli, którzy masowo złożyli zwolnienia lekarskie paraliżując pracę części szkół, skłonił minister Zalewską do złożenia kolejnych propozycji nauczycielom.

Minister proponuje wprowadzenie nowego świadczenia dla stażystów wypłacanego jednorazowo w pierwszym i drugim roku stażu – pisze "Gazeta Wyborcza". Jakiej wysokości? Tego resort nie zdradza.

bDyymmLb

Nauczyciele jednak w tej propozycji widzą zastępowanie zlikwidowanego dodatku na tzw. zagospodarowanie, który minister Zalewska sama skasowała.

Jak wskazuje dziennik, drugą propozycją MEN są tzw. godziny do dyspozycji dyrektora szkoły. Minister ma zwiększyć ich wymiar, aby nauczyciele otrzymywali wynagrodzenie za dodatkowe zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów.

Zobacz także: Zestresowani nauczyciele, lekcje w stołówkach. "To nie służy dzieciom":

ZNP wskazuje, że te godziny już teraz funkcjonują w polskich szkołach, ale zwykle nie są należycie wynagradzane. Tak więc samo zwiększanie ich wymiaru nie jest rozwiązaniem.

bDyymmLh

MEN chce również rozszerzenie premii dla najlepszych na wszystkie stopnie awansu – informuje Wyborcza. Chodzi o rozszerzenie obiecywanego 500+ dla nauczycieli z wysoką oceną pracy.

Zdaniem związkowców jednak propozycje są zbyt ogólne. Czekają na konkrety. Nauczyciele jednak nie chcą rozmawiać o premiach, kiedy podstawowym problemem jest wynagrodzenie zasadnicze.

bDyymmLi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDyymmLC
KOMENTARZE
(66)
liz
2 lata temu
Należy podnieśc pensje PODSTAWOWĄ skandalicznie niska!! Nie wprowadzać nowych dodatków !!
Monika 1966
2 lata temu
Jak patrzę na tą pustą, roześmianą "twarz" to różne myśli przychodzą mi do głowy. Czy ona udaje , czy naprawdę jest tak ......!!!!!
pytam
2 lata temu
Dlaczego one w tym pis-ie wszystkie taki wstrętne i odpychające?
bDyymmLD
Ja
2 lata temu
Pomysły na skłócenie nauczycieli. Dyrektor będzie dzielił pieniądze publiczne między swoich przydupasów i wazeliniarzy.
Bb
2 lata temu
Nauczyciele powinni stać przy swoim. Jestem rodzicem i popieram ich postulaty.
...
Następna strona