Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MNR
|
aktualizacja
Partnerem treści jest TOGETAIR

Neutralność klimatyczna. Rozpoczyna się Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2022

18
Podziel się:

Dyskusja na temat bezpiecznej przyszłości energetycznej Europy zapoczątkuje Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2022, który startuje już dziś w Warszawie. Pierwszy dzień wydarzenia odbywa się pod hasłem "Neutralności klimatycznej".

Neutralność klimatyczna. Rozpoczyna się Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2022
Rozpoczyna się Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2022 (Adobe Stock)

Przed nami dziesięć debat z udziałem polskich i zagranicznych ekspertów. Ciężar dyskusji siłą rzeczy wyznacza sytuacja geopolityczna. I tak eksperci będą rozmawiali o konsekwencjach rosyjskiej agresji dla dynamiki osiągania celów klimatycznych UE oraz możliwościach rozwoju technologii wodorowych, co mogłoby doprowadzić do uniezależnienia Europy od rosyjskiego gazu.

Poszukają też odpowiedzi na pytania, czy jesteśmy skazani na wysokie ceny energii, czy panele fotowoltaiczne i wiatraki to przyszłość OZE oraz jak sięgnąć po odnawialne zasoby ziemi?

Wśród tematów poruszanych pierwszego dnia są także te dotyczące przeciwdziałania zmianom klimatu; rozwoju energii jądrowej; inteligentnych systemów magazynowania, przesyłu i dystrybucji energii oraz morskich elektrowni wiatrowych.

Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2022 odbywa się w formule hybrydowej. Debaty nadawane na żywo ze studia telewizyjnego w Warszawie będzie można śledzić m.in. na stronie głównej Wirtualnej Polski. Wydarzenie potrwa trzy dni. Start już dziś o godz. 9.20. Agendę wydarzenia można znaleźć na stronie TOGETAIR 2022.

Organizatorem Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2022 jest Fundacja Czyste Powietrze oraz Fundacja Pozytywnych Idei.

Zobacz także: Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2022
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Parneterem treści jest TOGETAIR

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(18)
GHJ
2 lata temu
Sabat blagierów.
czl
2 lata temu
Moglibyśmy owoce naszej ciężkiej pracy spożywać w spokoju z naszymi dziećmi. Ale c i tak wyszachrują, żebyśmy musieli oddać i tyrać. Bandziory międzynarodowe.
wwwrt
2 lata temu
A kasę od Putina to wzięli?
Biolog
2 lata temu
Szczyt kłamsta chcą za 100 LAT obniżyć stężenie CO2 o 1/2 procenta kto z was tego dożyje i to zobaczy..? przecież to niewykonalne oszustwo dlatego rujnują energetykę i gospodarkę... gdzie rozum..?
baobab
2 lata temu
Moze by tak usa odtajniła darmową energie jakiej uzywają w tajnych bazach... te całe szczyty to teatr dla gawiedzi aby pokazać jacy to są zatroskani ale wszystkie rozwiązania mają docisnąć ludziom śróbę...