Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Łukasik
|

Niedziele handlowe 2020. Duże zmiany w zakazie handlu

8
Podziel się:

Od 1 stycznia 2020 r. handlować będzie można w siedem niedziel w roku. Zakaz handlu nie będzie więc obowiązywał w dwie niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia, w niedzielę bezpośrednio przed Wielkanocą oraz w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Zakaz handlu. W całym 2020 tylko 7 niedziel handlowych
Zakaz handlu. W całym 2020 tylko 7 niedziel handlowych (flickr, CEO Magazyn)

Nadchodzi zaostrzenie ustawy zakazującej handlu w niedziele. Od 2020 r. zakaz handlu będzie obowiązywał we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku, które wypadną: 26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia 2020, 13 grudnia i 20 grudnia.

To jedna niedziela przed Wielkanocą, dwie poprzedzające Boże Narodzenie i ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

W 2019 r. zakupy zrobimy jeszcze w niedzielę przed Sylwestrem, czyli 29 grudnia. To ostatni taki rok. Wszystko z powodu zapisów ustawy o zakazie handlu w niedziele, która obowiązuje w Polsce od marca 2018 r. i stopniowo się zaostrza.

Początkowo zakupy mogliśmy zrobić minimum dwa razy w miesiącu. W 2019 r. niedziele handlowe zostały ograniczone w większości do jednego weekendu, jeszcze większe obostrzenia zaczną obowiązywać w 2020 r. - z handlu wyłączona będzie większość niedziel.

We wskazane niedziele zakazany jest nie tylko handel, ale także inne czynności związane ze sprzedażą, m.in. przeładunki, logistyka, dystrybucja oraz magazynowanie. Z zakazu wyłączone z są np. stacje benzynowe, apteki i sklepy związane z obsługą turystów.

Zobacz także: Obejrzyj: Ikea zmaga się z zakazem handlu. Oblężenie sklepów w soboty

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
sylwek
3 lata temu
Nie jesteśmy w obozach przymusowej ;pracy - prosze wskazać mi kraj europejski w którym handluje się we wszystkie niedziele w roku , nie rozumiem po co w ogóle te dyskusje sondaże itp. Pracownicy hipermarketów nie są gorsi od tych nowobogackich , którym we łbach poprzewracało sie.
Wnet
3 lata temu
A zabka dziala w piatki swiatki i niedziele. I piskudni siedza cicho. Ile milczenie kosztuje Żabę!!!
wdrn
3 lata temu
Na siłę wszystkich uszczęśliwiać - może tak od razu wprowadzić zakaz pracy we wszystkie dni tygodnia. Tak PIS będzie miał gwarantowane głosy swego wybranego elektoratu.
Lucyfer
3 lata temu
Oto nasz rząd,rozwali wszystko co się da .Nawet rezerwy złota nie wystarczą.Nie ma gospodarza i wszystko się wali.
Jsjsjsjjsjsjj...
3 lata temu
Ludzie straca pracę w sklepie w sklepie