Notowania

Przejdź na

Nieporozumienie zażegnane. Aliexpress i Alibaba znów będą wysyłać materiały ochronne do Polski

Chińskie portale aukcyjne jeszcze w tym tygodniu wznawiają wysyłkę maseczek ochronnych i innego sprzętu ochronnego do Polski. Wcześniejsza decyzja o wstrzymaniu sprzedaży do Polski była błędem wynikającym z niezrozumienia tematu - przekonuje Ministerstwo Cyfryzacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Polscy klienci wkrótce znów będą mogli zamawiać sprzęt ochronny za pośrednictwem chińskich portali aukcyjnych (Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)

- AliExpress już od środy, a Alibaba ze względów technicznych od piątku - wznawiają wysyłkę maseczek ochronnych i innego sprzętu ochronnego do Polski, a jednocześnie co dla nas jest najważniejsze - oba portale zadeklarowały działania nakierowane na ukrócenie nieuczciwych praktyk handlowych - powiedziała w rozmowie z PAP Joanna Dębek z biura prasowego Ministerstwa Cyfryzacji.

Wyjaśniła, że w sprawie zablokowania przez władze Chin wysyłki materiałów ochronnych, m.in. maseczek, doszło do nieporozumienia.

- To, co czytaliśmy w polskich mediach o tym, że resort cyfryzacji zablokował sprzedaż do Polski materiałów ochronnych, m.in. maseczek z Chin, to nieprawdziwa informacja - dodała.

Koronawirus. 10 tys. testów, 20 tys. maseczek N-95,  5 tys. kombinezonów ochronnych - to dostanie Polska w prezencie od Chin.
Jak Chińczycy przepraszają świat za koronawirusa. Do Polski też przyleci samolot z pomocą

Jak do niego doszło? Ministerstwo Cyfryzacji faktycznie zwróciło – za pośrednictwem ambasady - uwagę właścicielom portali aukcyjnych Alibaba i Aliexpress na to, że ceny wielu produktów bardzo skoczyły w ostatnich dniach. Władze Chin zareagowały, zamykając handel materiałów ochronnych w walce z koronawirusem.

- Reakcja strony chińskiej była nieadekwatna do naszej prośby, dlatego postanowiliśmy to nieporozumienie wyjaśnić. Udało się - dodała.
Dębek poinformowała, że podobne prośby za pośrednictwem ambasady USA, resort cyfryzacji wysłał do amerykańskich władz. Tamtejsze portale aukcyjne eBay i Amazon nie zamknęły możliwości wysyłki materiałów ochronnych do Polski.

Koronawirus. Palenie e-papierosów osłabia odporność przed zarażeniem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: koronawirus, chiny, alibaba, Aliexpress, gospodarka, wiadomości, maseczki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-03-2020

lew1310i w taki oto sposob niedemokratyczne Chiny uratuja caly demokratyczny swiat a wszystko to wina wiary w niewidzialna reke rynku swiata demokratycznego. … Czytaj całość

26-03-2020

TomekSpartaczyli sprawę , a teraz odkręcają. Kiedy maseczki w aptekach?

26-03-2020

janusz z Pisujako pisowiec czekam na sprzet z Boskiej Ameryki. wzyciu nie wloze chinskiej maseczki

Rozwiń komentarze (30)