Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|

Noc Muzeów 2019. Program wydarzeń - Warszawa oraz Wrocław. Podpowiadamy, co zwiedzić

0
Podziel się:

Tegoroczna noc muzeów organizowana jest w kilkudziesięciu polskich miastach m.in. w Warszawie oraz Wrocławiu. Sprawdź, jaki jest program dzisiejszych wydarzeń. W akcji biorą udział np. Centrum Pieniądza NBP i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Noc Muzeów 2019. Program wydarzeń - Warszawa oraz Wrocław
Noc Muzeów 2019. Program wydarzeń - Warszawa oraz Wrocław (East News)

Noc Muzeów ma niezmienną formułę od lat. Organizowana jest co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Muzeów (18 maja) w wielu miastach Polski oraz Europy. Wszyscy zainteresowani w ciągu kilku nocnych godzin mogą zwiedzić różne placówki i instytucje kulturalne, które przygotowują często specjalne wydarzenia na ten dzień.

Dla zwiedzających udostępniane są miejsca, które na co dzień są dla nich niedostępne. Podpowiadamy, jakie atrakcje na Noc Muzeów 2019 przygotowała m.in. Warszawa oraz Wrocław.

Noc Muzeów 2019. Warszawa - program wydarzeń

Tegoroczna Noc Muzeów w Warszawie jest 16. edycją tego kulturalnego wydarzenia. W sobotę 18 maja wszystkich chętnych zaprosi 260 placówek. Wśród nich znajdują się m.in. Szkoła Główna Handlowa, Centrum Pieniądza NBP, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Muzeum Legii Warszawa, Łazienki Królewskie, a także Muzeum Warszawskiej Pragi.

Zobacz także: Zobacz: Noc Muzeów. Warszawa

- Ze skromnej imprezy, w której udział wzięło 11 muzeów, przeistoczyła się w olbrzymie, logistycznie rozwinięte okołomiejskie wydarzenie - zapowiada Rafał Trzaskowski Prezydent m.st. Warszawy, cytowany na oficjalnym portalu miasta.

- Sukcesu zaczęli zazdrościć inni – nie tyle frekwencyjnego - co kreatywności i umiejętności trafienia do publiczności, z wydawało się trudnym przekazem, jaki ze sobą niesie kultura wysoka. Z tego sukcesu chcieli skorzystać – z racji dziedziny, jaką się zajmują niekojarzącą się z kulturą - administracja państwowa, sądy, kościoły różnych wyznań, szkoły, służby i wiele, wiele innych. Szansę wykorzystali doskonale - dodaje Trzaskowski.

Punkt informacyjno-promocyjny Nocy Muzeów 2019 znajdzie się na pl. Defilad w godz. 18.30-1.00. Będzie można odebrać w nim m.in. plan linii muzealnych, informator z programem w wersji polskiej i angielskiej oraz plakat. Dla wszystkich uczestników przygotowane zostaną bezpłatne atrakcje, m.in. drobne upominki, animacje i strefa chillout - informuje Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Tematem przewodnim Nocy Muzeów 2019 będzie rocznica wyborów parlamentarnych z 1989 roku. Pełna lista placówek biorących udział w tegorocznej edycji znajduje się pod adresem um.warszawa.pl.

"Noc Muzeów 2019 Warszawa" jest wydarzeniem bezpłatnym, choć w niektórych przypadkach może być konieczna symboliczna opłata (np. 1 zł) lub wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Noc Muzeów 2019. Wrocław - program wydarzeń

Tegoroczna Noc Muzeów we Wrocławiu organizowana jest po raz 10. 18 maja swoje drzwi na nocne zwiedzanie otwierają 83 wrocławskie instytucje kultury. Wśród nich znajdują się m.in. galerie, muzea, instytucje prowadzone przez organizacje pozarządowe, domy kultury oraz kina.

- Zachęcam zarówno entuzjastów sztuki, jak i tych, którzy na co dzień nie znajdują czasu na odwiedzanie muzeów i galerii. Wybierzmy się wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi, by w niecodziennych okolicznościach przeżyć przygodę ze sztuką - zachęca Jacek Sutryk prezydent Wrocławia, cytowany w broszurze promocyjnej wrocławską Noc Muzeów.

Specjalne atrakcje dla zwiedzających tego dnia przygotuje m.in. Hydropolis (w godz. 20-24) oraz Narodowe Forum Muzyki (15–20.30, 22–23.30). Debiutantem na tegorocznej Nocy Muzeów, jest m.in. przestrzeń dla kultury OP ENHEIM na pl. Solnym (19–22).

- Kto jeszcze nie miał okazji odwiedzić wyremontowanej historycznej kamienicy oraz pięknego poddasza z tarasem i widokiem na Stare Miasto, będzie miał okazję nadrobić zaległości - zapowiada wrocławski Ratusz.

Materiały informacyjne związane z Nocą Muzeów 2019 będą dostępne w punktach informacyjnych, we wszystkich instytucjach biorących udział w wydarzeniu oraz na oficjalnym portalu miasta - www.wroclaw.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)