Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Nocna prohibicja w Krakowie. Niektóre sklepy nie chcą sprzedawać alkoholu nocą

36
Podziel się:

Od 1 września 2019 r. niektóre sklepy w Krakowie nie będą sprzedawały nocą alkoholu. Nie dlatego, że zostały do tego zmuszone, lecz dobrowolnie podjęły taką decyzję.

Miasto ma nadzieję, że więcej sklepów dobrowolnie zobowiąże się do niesprzedawania alkoholu nocą
Miasto ma nadzieję, że więcej sklepów dobrowolnie zobowiąże się do niesprzedawania alkoholu nocą (Archiwum prywatne)

Już kilkanaście miesięcy temu Kraków chciał zablokować nocną sprzedaż alkoholu w sklepach położonych na Rynku Głównym oraz w jego najbliższym sąsiedztwie. Uchwała została unieważniona, sprawa jest w sądzie. Alkohol nadal można więc sprzedawać bez ograniczeń.

Niezależnie od tego, że nie ma żadnych administracyjnych obostrzeń, część sklepikarzy podhjeła decyzję, że nie będzie sprzedawała alkoholu od północy do godziny 5.30. Serwis miejski "Magiczny Kraków" poinformował, że 18 czerwca prezydent Jacek Majchrowski podpisał umowy z pierwszymi kupcami, którzy zdecydowali, że nie będą handlować alkoholem w tych godzinach.

Będzie to realizowane w ramach dobrych praktyk, do których przystąpiło siedmiu kupców. Miasto ma nadzieje, że dołącza kolejni.
Kupcy zobowiązali się także do stosowania wewnętrznego i zewnętrznego monitoringu wizyjnego, wraz z monitoringiem wizyjnym widocznym dla klientów oraz zawarcia umowy z firmą ochroniarską, która zapewni instalację w punkcie sprzedaży alkoholu przycisku antynapadowego oraz możliwości powiadamiania i przywoływania grupy interwencyjnej.

Obejrzyj: Marek Jakubiak mówi "nie" dla "małpek"

Wszystkie sklepy, które przystąpiły do porozumienia, otrzymały tytuł "Odpowiedzialnego Sprzedawcy", którym mogą oznaczyć prowadzone przez siebie punkty sprzedaży alkoholu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(36)
piotras
3 lata temu
Ale tak z własnej woli "przystąpili do programu"? Ciekawe dlaczego teraz, przecież do tej pory też mogli nie sprzedawać wódy w dowolnie wybranych przez siebie godzinach i nawet się reklamować, jacy to oni odpowiedzialni, może nawet sobie stowarzyszenie założyć? Czy też może cały ten program to mały szantażyk ze strony władzuchny - przystąp, bo jak nie, to za rok koncesji nie dostaniesz?
nbebe
3 lata temu
Czy to czasami nie chodzi o te sklepy sieci żabka, te od rydzyka
2019
3 lata temu
w to miejsce będzie nocna sprzedaż dewocjonali
Olo
3 lata temu
Kraków to nora :)
krakauer
3 lata temu
a gdzie wolność i swoboda
...
Następna strona