Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Nowe dane policji. Posypały się mandaty za brak maseczek na manifestacjach

18
Podziel się:

Ponad 200 mandatów i 1,5 tys. wniosków do sądu wystawiła policja uczestnikom protestów przeciw wprowadzaniu ograniczeń w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Najnowsze liczby dotyczące ukaranych podała w niedzielę policja.

Najnowsze liczby dotyczące ukaranych podała w niedzielę policja.
Najnowsze liczby dotyczące ukaranych podała w niedzielę policja. (PAP)

Jak poinformował rzecznik prasowy policji Mariusz Ciarka, wczoraj odbyło się 68 zgromadzeń związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju. Podczas protestów policja ukarała 2 213 wykroczeń. Nałożono 206 mandatów karnych, a w 1 535 przypadkach skierowane zostały wnioski o ukaranie do sądu.

Poinformowano także, że w czterech przypadkach wszczęto postępowania w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, w tym naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

- Od początku działań związanych ze zwalczaniem epidemii w Polsce już prawie 18,2 milionów razy sprawdzaliśmy osoby skierowane na kwarantannę. To ogromna liczba sprawdzeń i ogrom pracy dla policjantów - pamiętajmy o tym. Jest to zadanie, które cały czas wykonujemy, dokonując wyrywkowych sprawdzeń - poinformował w komunikacie przekazanym Polskiej Agencji Prasowej rzecznik KGP.

Policja sprawdza osoby na kwarantannie

Tylko ostatniej doby policjanci sprawdzili prawie 200 tys. osób będących na kwarantannie. W ok. 600 przypadkach stwierdzili uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych.

Powiatowy Państwowy Inspektor sanitarny na osoby uchylające się od kwarantanny może nałożyć karę pieniężna do 30 tys. zł.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(18)
Ilona
2 lata temu
Granatowi w akcji jak w czasie okupacji współpraca z okupantem
Ola
2 lata temu
Sprawa w sądzie odbędzie się za 5 lat
Polak
2 lata temu
To znaczy ze ci wszyscy co protestują ze maski sa szkodliwe to nie mają szacunku do reszty społeczeństwa i nie ważne że mogą się zarazić lub nie świadomie zarażać innych karanie ich mandatami jest całkowicie uzasadnione
SDA
2 lata temu
A Kaczyńskiego czemu nie ukarali? Bez maski zasuwa....
skromnie zapy...
2 lata temu
Czy to prawda, że to maseczkowanie przez powiedzenie - jeżeli widzisz krowy ładniejsze od bab, to jesteś w Holandii ?