Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
koronawirus
11.10.2020 16:59

Nowe dane policji. Posypały się mandaty za brak maseczek na manifestacjach

Ponad 200 mandatów i 1,5 tys. wniosków do sądu wystawiła policja uczestnikom protestów przeciw wprowadzaniu ograniczeń w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Najnowsze liczby dotyczące ukaranych podała w niedzielę policja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Najnowsze liczby dotyczące ukaranych podała w niedzielę policja.

Jak poinformował rzecznik prasowy policji Mariusz Ciarka, wczoraj odbyło się 68 zgromadzeń związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju. Podczas protestów policja ukarała 2 213 wykroczeń. Nałożono 206 mandatów karnych, a w 1 535 przypadkach skierowane zostały wnioski o ukaranie do sądu.

Poinformowano także, że w czterech przypadkach wszczęto postępowania w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, w tym naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

Ile zarabia kościół? Duchowni niechętnie mówią o finansach
Nie ma nic za darmo! Zarobki w Kościele są ogromne. "GW" ujawnia

- Od początku działań związanych ze zwalczaniem epidemii w Polsce już prawie 18,2 milionów razy sprawdzaliśmy osoby skierowane na kwarantannę. To ogromna liczba sprawdzeń i ogrom pracy dla policjantów - pamiętajmy o tym. Jest to zadanie, które cały czas wykonujemy, dokonując wyrywkowych sprawdzeń - poinformował w komunikacie przekazanym Polskiej Agencji Prasowej rzecznik KGP.

Policja sprawdza osoby na kwarantannie

Tylko ostatniej doby policjanci sprawdzili prawie 200 tys. osób będących na kwarantannie. W ok. 600 przypadkach stwierdzili uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych.

Powiatowy Państwowy Inspektor sanitarny na osoby uchylające się od kwarantanny może nałożyć karę pieniężna do 30 tys. zł.

Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-10-2020

JaCi policjanci powinni miec sprawe karna za wyłudzanie pieniędzy !!!Nie ma podstawy aby ludzi karać !!!!

11-10-2020

Bomba2Hahahaha w d u p e możecie sobie wsadzić te mandaty. Są nie zgodne z prawem wiec po co ogłupiać społeczeństwo i pisać takie durne artykuły

11-10-2020

JERZY.To są sprawdzone metody trzymania ludzi za twarz.

Rozwiń komentarze (18)