Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Nowelizacja budżetu na 2021 r. Prezydent podpisał ustawę

26
Podziel się:

Ile wyniesie dziura budżetowa w tym roku? Na koniec grudnia będzie to 40,5 mld zł, założył rząd. Wydatki po nowelizacji wyniosą prawie 523,5 mld zł, choć pierwotnie miały wynieść 486,78 mld zł.

Nowelizacja budżetu na 2021 r. Prezydent podpisał ustawę
Andrzej Duda podpisał nowelizację budżetu na 2021 r. (KPRP)

Prezydent Andrzej Duda złoży podpis pod nowelizacją ustawy budżetowej na 2021 r. - przekazała Kancelaria Prezydenta. Przypomnijmy, że Sejm uchwalił nowelizację budżetu na 2021 r. na początku października.

Państwo ściągnie więcej

Łączna kwota dochodów budżetu w 2021 r. po nowelizacji wyniesie ponad 482,98 mld zł, z czego 424,84 mld zł stanowią dochody podatkowe, 55,55 mld zł - dochody niepodatkowe, zaś 2,59 mld zł to środki z Unii Europejskiej i innych źródeł niepodlegające zwrotowi.

To oznacza, że państwo ściągnie więcej daniny, niż pierwotnie zakładano. Wcześniej w budżecie bowiem zapisano, że dochody wynieść miały 404,48 mld zł.

Dziura na ponad 40 mld zł

Wydatki budżetu państwa po nowelizacji wyniosą prawie 523,5 mld zł, za deficyt na ustalono na dzień 31 grudnia 2021 r. na kwotę nie większą niż 40,5 mld zł.

Zobacz także: Budżet państwa. NIK o "sztuczkach księgowych" rządu PiS. Ekspert: Największa rozbieżność w całej Unii

Prezydent podpisał także nowelizację ustawy okołobudżetowej na 2021 r. W jej ramach zostały m.in. zniesione ograniczenia dotyczące wynagrodzeń w określonych jednostkach sektora finansów publicznych, a także stworzone zostały podstawy prawne do przekazywania nagród pracownikom określonych jednostek sektora finansów publicznych, powstał też dodatkowy fundusz motywacyjny w określonych jednostkach sektora finansów publicznych, z którego będą mogły być wypłacane specjalne dodatki motywacyjne pracownikom tych jednostek.

Nowelizacja umożliwiła także przekazywanie określonym funduszom celowym środków w formie tzw. wpłat z budżetu państwa oraz przekazanie dodatkowych środków w formie subwencji uczelniom uprawnionym do finansowania na zasadach określonych dla uczelni publicznych, oraz instytutów działających w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz. Poza tym ustawa powala na przekazanie gminom w roku 2021 dodatkowych środków z budżetu państwa na uzupełnienie subwencji ogólnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(26)
Julka
3 lata temu
Długopis wszystko podpisze, no dobrych wspomnień nie zostawi po sobie.
Szajs
3 lata temu
Z tego wynika, że zwiększy się rozdawnictwo kosztem osób zarabiających, czyli że dołożą kolejne podatki. Brawo wy
Osoby
3 lata temu
leworęczne żyją krócej od praworęcznych aż o 9 lat! Brawoooo. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż leworęczni częściej ulegają wypadkom, zwłaszcza samochodowym. No to czekamy z utęsknieniem. Leworęczność zwykle wiąże się z większym wysiłkiem umysłowym. Średni iloraz inteligencji leworęcznych nie jest wyjątkowy. Naukowcy, badając grupę 268 szympansów odkryli, że co trzeci z nich to mańkut. Hahaha. O związku leworęczności z okołoporodowym uszkodzeniem mózgu może świadczyć fakt, że u osób leworęcznych powikłania porodowe występują dwukrotnie częściej niż u praworęcznych. Naukowcy zaobserwowali wyraźny związek leworęczności z takimi zaburzeniami, jak schizofrenia, epilepsja, kłopoty z układem immunologicznym.
roman
3 lata temu
dziwne byłoby gdyby nie podpisał a tak zgodnie z założeniem podpisuje wszystko jak leci , od tego jest. budżet tak sie posypał że mamy za Gierka nie narobili tak duzego dlugu . wiadomo ile to splacalismy wiec ...
nnmm
3 lata temu
Ten człowiek nie wie co podpisuje !!!!!!!!!!!!!!! Każdy inny nie służalczy zażądałby uporządkowania finansów publicznych , włączenia lewizny 300 mld z para funduszy i wyszłoby ponad 60 % długu do PKB i rozpędził tych nędznych ludzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!
...
Następna strona