Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowy film Sekielskich. Zebrali już blisko 350 tys. zł

Bracia Tomasz i Marek Sekielscy, autorzy głośnego reportażu "Tylko nie mów nikomu", prowadzą zbiórkę na kolejny firm. Tym razem biorą się za aferę SKOK-ów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Film braci Sekielskich "Nie mów nikomu" wywołał burzę. (Fot: Lukasz Kalinowski/East News)

Koszt produkcji całego filmu o aferze SKOK-ów bracia oszacowali na 550 tys. zł. "Wiemy, że to olbrzymia suma i jest większa od kwoty zebranej na film o pedofilii w kościele" – czytamy na platformie patronite.pl, przez którą zbierane są pieniądze.

Jak tłumaczą reportażyści, samo funkcjonowanie redakcji i pomoc prawna – afera dotyka polityków obu stron polskiej sceny politycznej – pochłonie co najmniej 150 tys. zł.

"Realizacja tego filmu wiąże się z jeszcze większym ryzykiem. Przede wszystkim możemy być poddawani naciskom ze strony prawników Kas. Dziennikarze byli wielokrotnie przez SKOK-i pozywani" – tłumaczy Tomasz Sekielski.

W tydzień od premiery głośnego reportażu o pedofilii w polskim kościele "Tylko nie mów nikomu" donatorzy przekazali na nowy dokument 300 tys. zł – pisze "Press.pl". W tej chwili Sekielscy mają już blisko 350 tys. Jak łatwo policzyć brakuje jeszcze 200 tys. zł.

- W takim tempie jeszcze dwa miesiące i cel będzie osiągnięty – stwierdził w rozmowie z "Press" producent Marek Sekielski.

Film o SKOK-ach planowany jest na początek przyszłego roku. Jednocześnie Sekielscy zbierają fundusze na kontynuację reportażu o pedofilii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-05-2019

RudaMoże zajelibyscie się sytuacją w szkołach to byłby dopiero temat.Nadużycia,prezenty,darmowe wyjazdy i cała reszta łącznie z aferami seksualnymi.

04-06-2019

DrotaOj Sekielsiu ale z ciebie naiwniak. Uważaj bo możesz nie przeżyćjak się tobą zajmą chło[cy z WSW i WSI nie wiesz w co chcesz wdepnąć.

04-06-2019

VTECChętnie się dołożę. Proszę podać numer konta

Rozwiń komentarze (4)