Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
ANA
|

Obowiązkowe szczepienia w usługach? Kryterium: bezpośredni kontakt z klientem

49
Podziel się:

Nie tylko personel medyczny, wojsko i policja, ale też pracownicy punktów usługowych – oto grupy, które zgodnie z postulatami Ministerstwa Zdrowia, miałyby być poddane obowiązkowym szczepieniom, podaje "Wyborcza".

Obowiązkowe szczepienia w usługach? Kryterium: bezpośredni kontakt z klientem
Obowiązkowe szczepienia w usługach? Resort zdrowia zgłosił postulat obowiązkowego szczepienia niektórych pracowników usług. Na razie nie precyzuje, o jakie zawody chodzi. (Adobe Stock, Yaroslav Astakhov)

Ministerstwo Zdrowia planuje wprowadzić szczepienia dla poszczególnych grup zawodowych.

– Zgłosiliśmy postulaty, żeby objąć nimi personel medyczny, pracowników niektórych usług , którzy mają bezpośredni bliski kontakt z klientem i służby mundurowe. Ale decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły - odpowiedziało "Wyborczej" biuro prasowe resortu zdrowia.

Urzędnicy nie sprecyzowali, kto musiałby się zaszczepić oraz co dokładnie oznacza bliski kontakt z klientem. Czy chodzi np. o fryzjerów, kosmetyczki czy może fizjoterapeutów?

Jednak rząd boi się razić części wyborców, którzy takie przepisy uznaliby za segregację i dyskryminację. Jest "za dużo wątpliwości", czy sprawdzanie szczepień przez pracodawcę byłoby legalne, a przede wszystkim – akceptowalne społecznie, dowiedziała się nieoficjalnie "Wyborcza" od posłów z sejmowej Komisji Zdrowia.

Zobacz także: Wysyp ofert pracy. Pensje będą rosły? Ekspert odpowiada

Przymiarki do wprowadzenia takich przepisów trwały już wcześniej. - Myślimy o takim projekcie, gdzie firmy, które wykażą, że mają zaszczepionych pracowników, zwłaszcza tych mających kontakt z klientami, nie będą miały obostrzeń – mówił w lipcu minister zdrowia Adam Niedzielski.

Dodał wtedy, że trwają prace nad takim projektem, a dyskusja na ten temat miała zostać podjęta na posiedzeniu Sejmu 11 sierpnia. Na razie projekt jednak nie powstał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(49)
grzybiarze na...
2 lata temu
a czy jest szczepionka na pobudzenie inteligencji tych z warszawki co szkodza wszystkim/?
ascvdb g
2 lata temu
To w ilu bedziecie mnie trzymac--pojdziemy na smierc i zycie niezalezy mi ale poloze duzo bandytow
Konik na bieg...
2 lata temu
KONSTYTUCJA RP: Art.31 pkt.2: Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje. Art.31. pkt.3: Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw. Art.32 pkt.1: Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Art.32 pkt.2: Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. Art.37 pkt.1: Kto znajduje się pod władzą Rzeczypospolitej Polskiej, korzysta z wolności i praw zapewnionych w Konstytucji. Art.39: Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody. Art.40: Nikt nie może być poddany torturom ani okrutnemu, nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu i karaniu. Art.43: Zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości nie podlegają przedawnieniu. po pierwsze: Nikt w pełni nie wie w jakim stopniu i na jak długo, a u pewnej grupy ludzi czy w ogóle szczepionka chroni przed zachorowaniem. po drugie: Osoby zaszczepione mogą (w części) nadal zarazić się koronawirusem albo sami nie zarażając się być nosicielami choroby i zarażać innych. To oficjalne fakty, więc w ich świetle segregacja ludzi pod względem szczepienia NIE MA NAJMNIEJSZEGO, LOGICZNEGO SENSU, ...chyba że sensem jest utrudnianie życia niezaszczepionym, by zmusić ich do szczepień - ale to byłoby już jawnym przestępstwem konstytucyjnym !
Niezadowolona
2 lata temu
Chcą zmusić ludzi do szczepień,ale odszkodowań za powikłania czy śmierć, nie chcą płacić.U nich wszystko to :nie ma związku ze szczepieniem.Zobaczycie przy wyborach,co myślą o was ludzie.Czas odsunąć od koryta tych wszystkich uczonych polityków
Pro-fan
2 lata temu
Poproszę listę zawodów ,które NIE MAJĄ kontaktów z ludźmi...
...
Następna strona