Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
ANA
|

Obowiązkowe szczepienia w usługach? Kryterium: bezpośredni kontakt z klientem

49
Podziel się:

Nie tylko personel medyczny, wojsko i policja, ale też pracownicy punktów usługowych – oto grupy, które zgodnie z postulatami Ministerstwa Zdrowia, miałyby być poddane obowiązkowym szczepieniom, podaje "Wyborcza".

Obowiązkowe szczepienia w usługach? Kryterium: bezpośredni kontakt z klientem
Obowiązkowe szczepienia w usługach? Resort zdrowia zgłosił postulat obowiązkowego szczepienia niektórych pracowników usług. Na razie nie precyzuje, o jakie zawody chodzi. (Adobe Stock, Yaroslav Astakhov)
bEISIpOZ

Ministerstwo Zdrowia planuje wprowadzić szczepienia dla poszczególnych grup zawodowych.

– Zgłosiliśmy postulaty, żeby objąć nimi personel medyczny, pracowników niektórych usług , którzy mają bezpośredni bliski kontakt z klientem i służby mundurowe. Ale decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły - odpowiedziało "Wyborczej" biuro prasowe resortu zdrowia.

Urzędnicy nie sprecyzowali, kto musiałby się zaszczepić oraz co dokładnie oznacza bliski kontakt z klientem. Czy chodzi np. o fryzjerów, kosmetyczki czy może fizjoterapeutów?

bEISIpPb

Jednak rząd boi się razić części wyborców, którzy takie przepisy uznaliby za segregację i dyskryminację. Jest "za dużo wątpliwości", czy sprawdzanie szczepień przez pracodawcę byłoby legalne, a przede wszystkim – akceptowalne społecznie, dowiedziała się nieoficjalnie "Wyborcza" od posłów z sejmowej Komisji Zdrowia.

Zobacz także: Wysyp ofert pracy. Pensje będą rosły? Ekspert odpowiada

Przymiarki do wprowadzenia takich przepisów trwały już wcześniej. - Myślimy o takim projekcie, gdzie firmy, które wykażą, że mają zaszczepionych pracowników, zwłaszcza tych mających kontakt z klientami, nie będą miały obostrzeń – mówił w lipcu minister zdrowia Adam Niedzielski.

bEISIpPh

Dodał wtedy, że trwają prace nad takim projektem, a dyskusja na ten temat miała zostać podjęta na posiedzeniu Sejmu 11 sierpnia. Na razie projekt jednak nie powstał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEISIpPC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(49)
grzybiarze na...
2 miesiące temu
a czy jest szczepionka na pobudzenie inteligencji tych z warszawki co szkodza wszystkim/?
ascvdb g
2 miesiące temu
To w ilu bedziecie mnie trzymac--pojdziemy na smierc i zycie niezalezy mi ale poloze duzo bandytow
Konik na bieg...
2 miesiące temu
KONSTYTUCJA RP: Art.31 pkt.2: Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje. Art.31. pkt.3: Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw. Art.32 pkt.1: Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Art.32 pkt.2: Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. Art.37 pkt.1: Kto znajduje się pod władzą Rzeczypospolitej Polskiej, korzysta z wolności i praw zapewnionych w Konstytucji. Art.39: Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody. Art.40: Nikt nie może być poddany torturom ani okrutnemu, nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu i karaniu. Art.43: Zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości nie podlegają przedawnieniu. po pierwsze: Nikt w pełni nie wie w jakim stopniu i na jak długo, a u pewnej grupy ludzi czy w ogóle szczepionka chroni przed zachorowaniem. po drugie: Osoby zaszczepione mogą (w części) nadal zarazić się koronawirusem albo sami nie zarażając się być nosicielami choroby i zarażać innych. To oficjalne fakty, więc w ich świetle segregacja ludzi pod względem szczepienia NIE MA NAJMNIEJSZEGO, LOGICZNEGO SENSU, ...chyba że sensem jest utrudnianie życia niezaszczepionym, by zmusić ich do szczepień - ale to byłoby już jawnym przestępstwem konstytucyjnym !
bEISIpPD
Niezadowolona
2 miesiące temu
Chcą zmusić ludzi do szczepień,ale odszkodowań za powikłania czy śmierć, nie chcą płacić.U nich wszystko to :nie ma związku ze szczepieniem.Zobaczycie przy wyborach,co myślą o was ludzie.Czas odsunąć od koryta tych wszystkich uczonych polityków
Pro-fan
2 miesiące temu
Poproszę listę zawodów ,które NIE MAJĄ kontaktów z ludźmi...
...
Następna strona