Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Od dziś nowy bat na dłużników. Zajmą ci konto w 1 dzień

- Ta zmiana oznacza, że fiskus szybciej dobierze się do majątku dłużnika. Od dziś zostaje wprowadzony system informatyczny, dzięki któremu urząd, do którego zalegamy np. z podatkiem od nieruchomości, podatkiem VAT czy PIT, będzie mógł wydać tytuł wykonawczy, nadać klauzulę jego wykonalności i za pomocą kilku kliknięć wysłać go do organu egzekucyjnego. Ten organ będzie mógł w tym samym dniu skierować zajęcia do banku czy urzędu skarbowego - mówiła w programie "Money. To się liczy" Anna Grudzień-Kurpiewska, radca prawny z kancelarii prawa upadłościowego. Ekspertka wyjaśniała, że w efekcie zmian czas ściągnięcia zaległości może skrócić się z ok. miesiąca do jednego dnia.

510
Podziel się:
KOMENTARZE
(510)
BWZ
2 lata temu
W Polsce musi istnieć instytucja bankructwa/upadłości osobistej. Pieniądz to tylko papierek, zobowiązanie, wzgl. kredytodawcy. Każdy w życiu może popełnić błąd, znaleść się w spirali zadłużenia, nie mieć wyjścia. To nie znaczy, że nie powinna istnieć możliwość, prawo (takie jak np. w USA - tzw. Bankruptcy - Chapter 7) które odbiera obywatelowi pewien zakres zasobności tytułem należności kredytodawcom, i umożliwia zupełną kasacje pozostałej dalszej części zadłużenia (ale będą oczywiście dalsze konsekwencje - np. niemożność zaciągania większych długów przez X-XX lat, mniejsza wiarygodność przed nowym kredytodawcą, itp.). Istotne jest to, by w zadłużeniu jednej osoby, finansowo nie była odpowiedzialna rodzina. Forma kasacji, i ponownego czystego startu, od zera.
marlen
3 lata temu
dobrze, że ustaliliśmy z krukiem spoko raty i już spłacam powoli
Mowmiwuju
3 lata temu
Niech zajmuja na zdrowie na jednym - minus500,na drugim 4zet.to sie oblowia niebozeta.
wektor
3 lata temu
To jest bezprawie a nie prawo. Pamiętam jak sławny komornik zajął rolnikowi za długi nowy traktor w jeden dzień i zaraz go sprzedał i wszyscy bili mu brawo. Jak się potem okazało traktor był sąsiada a nie dłużnika. Sąsiad nigdy nie otrzymał odszkodowania a komornik zmienił rewir i dalej za nic nie odpowiada.
erif
3 lata temu
O dluznikach firm i osob fizycznych jak zawsze zapomnieli. Wierzyciel zaplacil podatek od dlugu i panstwo ma go w ...
...
Następna strona