Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
TOSA
|
aktualizacja

Odmrażanie gospodarki. Gastronomia i hotele odżywają powoli, u fryzjerów żniwa

4
Podziel się

Po dwóch tygodniach od odmrożenia gastronomii i hoteli nie widać gigantycznego zainteresowania tymi usługami. Popyt wciąż jest sporo mniejszy niż przed wybuchem epidemii. Zupełnie inaczej ma się sprawa z fryzjerami i zakładami kosmetycznymi.

Odmrażanie gospodarki. Fryzjerzy przeżywają oblężenie
Odmrażanie gospodarki. Fryzjerzy przeżywają oblężenie (pixabay.com)
bEpIxQAB

O sytuacji na rynku tych usług pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Przeanalizowała ona dane o wartości i liczbie transakcji kartami płatniczymi, które udostępniły PKO BP, Bank Millennium i eService - jeden z największych dostawców terminali płatniczych na polskim rynku.

Z danych wynika, że w ostatnim tygodniu maja w gastronomii obroty były średnio o jedną czwartą mniejsze niż przed wybuchem zarazy. Dla porównania - w drugiej połowie marca, a więc w czasie, gdy pandemia zaczęła się w naszym kraju gwałtownie rozwijać, obroty wynosiły średnio jedynie 20 proc. tego, co w czasie przed koronawirusem.

W hotelach odbicie jest mniejsze niż w gastronomii. Na razie obroty sięgają 60-70 procent tego, co przed wybuchem pandemii.

bEpIxQAD
Zobacz także: Obejrzyj też: Fryzjerzy wrócili do pracy. Niektórzy już podnieśli ceny. "Należy się tego spodziewać"

Dużo lepiej sytuacja wygląda w zakładach fryzjerskich i kosmetycznych. Okazuje się, że na odmrożenie tych usług Polacy czekali najbardziej. Fryzjerzy przeżywają oblężenie, a obroty są u nich średnio o 14 procent większe niż przed zarazą.

Jak pisaliśmy krótko po odmrożeniu tych usług, oblężenie było tak duże, że wizyty trzeba było umawiać z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

bEpIxQAJ

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEpIxQBe
KOMENTARZE
(4)
kontroler
rok temu
Hotele maja 70 % tego co wcześniej !!!!??? u fryzjerów tłumy???? kto te bzdety wypisuje, to jakaś mega propaganda !!! no po prostu eldorado tyle ze na papierze a ten jest cierpliwy i przyjmie wszystko.
dumna
rok temu
po co komu jakis fryzjer, maszynka za 100 zl wystarczy i mąż i syn obstrzyzeni. A ja ma wlosy dlugie robię kok i jest ok. Nikt na mnie nie zarobi.
nick
rok temu
a pobieraja dodatkowa opłatę -covidowe , jak prywatni dentyści
bEpIxQBf
xxx
rok temu
i bardzo dobrze trzeba ruszyć do przodu wspierajmy to co polskie