Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Odszkodowanie za lockdown. Polacy chcą rekompensat i składają pozwy

207
Podziel się

Małe jednoosobowe biznesy, pracownicy branży turystycznej, turyści, a teraz właściciele centrów zabaw dla dzieci. Polacy chcą od państwa polskiego odszkodowań za okres zamknięcia związanego z koronawirusem.

Lokckdown spowodował poważne straty. Teraz chcą odzyskać pieniądze. Pozywają państwo
Lokckdown spowodował poważne straty. Teraz chcą odzyskać pieniądze. Pozywają państwo (NurPhoto via Getty Images)
bEpZmdqt

Pozwy kolejnych grup Polaków domagających się zadośćuczynienia za straty wywołane lockdownem idą w miliony złotych - pisze "Gazeta Wyborcza".

- Chcemy wystąpić z pozwem o odszkodowania za utracony zysk w trakcie lockdownu, być może także koszty prowadzenia działalności. Jesteśmy na etapie rozmów z kancelarią prawną - mówi dziennikowi Robert Wszelak - biznesmen z kujawsko-pomorskiego, który zrzesza przedsiębiorców prowadzących place i sale zabawa dla dzieci m.in w centrach handlowych, czy też w halach.

Jak przekonuje, nie mogli skorzystać z tarczy, ich ona nie objęła, a koronawirus wciąż odbija się na ich branży. Przez okres zamknięcia podobnie jak wiele innych biznesów byli zamknięci, teraz wciąż rząd rekomenduje unikanie dużych skupisk. Jak pisze 'Wyborcza", szacują, że utracone zyski od połowy marca to kilkaset tysięcy złotych miesięcznie.

bEpZmdqv
Zobacz także: Obejrzyj: Chętnych na ogródki działkowe nie brakuje. Cwaniaków jednak czeka odmowa

Nie są jednak jedyną grupą, która domaga się odszkodowań od państwa. Z pozwem zbiorowym może wystąpić branża turystyczna. Już 90 firm, zrzeszonych w Turystycznej Organizacji Otwartej, wysłało do Rady Ministrów, Ministerstwa Zdrowia i MSWiA wezwanie do zapłaty ponad 140 mln zł - czytamy w dzienniku. A i zgłaszają się kolejne firmy, które chcą pozwać państwo.

Odszkodowania chcą również Polacy, którzy musieli zapłacić za lot w ramach akcji ściągania rodaków do kraju - "LOT do domu". Jak przekonuje na łamach "Wyborczej" Agnieszka Karłowska, inicjatorka grupy podróżnych, Polska mogła zorganizować loty bezpłatne. Wystarczyło uruchomić unijny mechanizm ochrony ludności. W efekcie za powrót musieli zapłacić sami, a bilety w ramach tej akcji były droższe niż te, które mieli wykupione.

bEpZmdqB
bEpZmdqW
KOMENTARZE
(207)
Miejscowy
9 miesięcy temu
A ja chcę odszkodowania od tych, którzy jeżdżąc za granicę, przywlekli tą zarazę do Polski....
antypisior
rok temu
Ktoś musi zapłacić za rozdawnictwo PiSu i Dudy. Nie słyszeliście jak trąbią że to wszystko inicjatywa Dudy, to on wszystko wymyślił i on o te dawanie zabiegał. Rozdając na lewo i prawo komuś trzeba zabrać, a przecież im nie bo oni nie mają bo do polityki nie poszli dla pieniędzy, im się to należy. Same cuda. Głosujcie na Dudę.
pikolo
rok temu
Wszystkie przedsiębiorstwa,sklepy,markety ,linie komunikacyjne mogą zostać oskarżone ospowodowanie zarażenia wirusem nie zachowując wcześniej odpowiednich warunków sanitarnych i dezynfekcyjnych.Każdy zarażony może oskarżyć każdą firme i ubiegać się o odszkodowanie
bEpZmdqX
pikolo
rok temu
Wszystkie przedsiębiorstwa,sklepy,markety ,linie komunikacyjne mogą zostać oskarżone ospowodowanie zarażenia wirusem nie zachowując wcześniej odpowiednich warunków sanitarnych i dezynfekcyjnych.Każdy zarażony może oskarżyć każdą firme i ubiegać się o odszkodowanie
sssss
rok temu
Jaka epidemia . Farsa
...
Następna strona