Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|

Ofiary doradztwa finansowego. Ponad 150 osób poszkodowanych

18
Podziel się:

Zatrzymano cztery osoby zamieszane w nieprawidłowości przy doradztwie finansowym prowadzonym przez spółki z grupy Great Private Equity. Co najmniej 152 osoby zostały poszkodowane na łącznie przynajmniej 16 mln zł.

Ofiary doradztwa finansowego. Ponad 150 osób poszkodowanych
CBA apeluje, by do delegatury Biura zgłaszały się osoby poszkodowane przez spółkę Great Provate Equity (CBA)

Cztery osoby: prezes i wiceprezes spółki Great Private Equity, a także dwóch dyrektorów regionalnych z Poznania i Krakowa, zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy warszawskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. To wynik śledztwa prowadzonego przez CBA i Prokuraturę Okręgową w Warszawie.

Postępowanie dotyczy emisji obligacji i prowadzenia inwestycji na rynku FOREX między innymi przez spółki z grupy Great Private Equity. Klienci spółek, jak wynika z ustaleń śledczych, lokowali oszczędności w obligacje, które w założeniu miały im przynieść od 8 do 10 procent zysku. W związku z początkową spłatą obligacji, inwestorzy otrzymywali propozycje reinwestycji, w których zysk miał być gwarantowany. Po jakimś czasie przedstawiciele firmy stawali się jednak dla klientów nieuchwytni. Poszczególne osoby straciły w ten sposób od 1 tys. zł do nawet ponad 3,5 mln zł.

Zobacz także: Likwidacja OFE. Rząd potrąci nam 15 proc. pieniędzy z kont

Ile osób mogło zostać poszkodowanych? Dokumentacja, dane elektroniczne i zeznania świadków wskazują że "co najmniej 152 osoby doprowadzono do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie nie mniejszej niż 16 mln zł" – czytamy w komunikacie CBA.

Podejrzani usłyszeli zarzuty oszustwa. Wobec prezesa i wiceprezesa spółki zastosowano tymczasowe aresztowanie.

CBA apeluje, żeby osoby, które powierzyły pieniądze spółkom z grypy Great Private Equity, zgłaszały się do warszawskiej delegatury CBA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(18)
kacper
2 lata temu
bardzo dobrze robi cba powinni kontrolować cały cbśp i cały sop żeby te łepki nie skakały z policji i nie było żadnej policji ani konwojowania aresztować ofcerów cbśp i policji i sop zlikwidować i nawet bor....nie straż miejska sejmu pilnuje....po co te służby...jak ludzie nie wiedzą żę na polach jest kanał przerzutowy i ciąglę ćwiczenie kretynów ze służb i ciąglę wszystko na sygnała ktoś za to begnie szef bor i szef policji...albo wyją kibice z rakietami i nie będzie żadnych policyjnych sygnałów...nie będą psy gnębić warszawy ani żadne służby
pierre
2 lata temu
Ten co prowadzą to jeden z doradców finansowych ?
M. Kotowski
2 lata temu
Chcecie by Sasin skończył jak Wawrzecki?
Szok
2 lata temu
Polska jako kraj kolonijny USA coraz bardziej sie do nich upodabnia ! Ci z CBA i innych odzialow rezimu PiS kupuja w USA nie tylko uzbrojenie ale i ubior ochronny !! Wtych helmah o krztalcie polowy orzecha wloskiego wygladaja jak wykastrowani polglowki !
jaa
2 lata temu
Nie byłoby afer gdyby nie chciwość i naiwność ludzka. By uniknąć problemów finansowych, naciągaczy i oszustów, potrafić wykryć wszelkie pułapki potrzebna jest finansowa wiedza. Z choćby podstawami tejże wiedzy i zdrowym rozsądkiem można uniknąć długów, czegoś takiego jak AmberGold, SKOKi, Getback, polisolokaty czy kredyt frankowy. Tego raczej w szkole się nie uczy. Samemu trzeba coś się dowiedzieć/przeczytać/poświęcić czas. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emeytura nie jest Ci potzerbna . Opisuje jak działają pieniądze, aby ludzie potrafili budować swoje majątki i ustrzegli się błędów finansowych.