Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KOS
|
aktualizacja

Okradał najbogatszych Polaków. "Łowcy cieni" zatrzymali członka gangu

52
Podziel się:

Dwa listy gończe, europejski nakaz zatrzymania – tak polska policja próbowała złapać Tomasza S. Centralne Biuro Śledcze Policji informuje, że udało się to w piątek. Członek. Gangu miał okradać konta bankowe majętnych Polaków.

Okradał najbogatszych Polaków. "Łowcy cieni" zatrzymali członka gangu
CBŚP udało się zatrzymać oszusta. Okradał majętnych Polaków. (CBŚP, CBŚP)

Do zatrzymania doszło w Szczecinie. Tomasz Sz. był od dłuższego czasu poszukiwany Europejskim Nakazem aresztowania wydanym przez Sąd Okręgowy w Olsztynie. Jednocześnie ścigano go także na podstawie dwóch listów gończych wydanych przez prokuratury w Gdańsku i Olsztynie.

- Mężczyzna był poszukiwany od półtora roku w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie wyłudzili z kont bankowych prywatnych osób pieniądze na łączną kwotę około czterech milionów złotych - informuje nadkom. Iwona Jurkiewcz z CBŚP.

Zobacz także: Polacy ograniczą wydatki na święta o 30 proc., ale nie kosztem prezentów

- 50-latek był także ścigany w związku z podejrzeniem przerabiania dokumentacji, popełnienia oszustw znacznej wartości oraz prania pieniędzy - dodał.

Do zatrzymania doszło dzięki akcji specjalnej grupy policyjnej zwanej „łowcami cieni”. Ustalili oni, że Tomasz Sz. na chwilę przyjechał do Polski z zagranicy. - Mężczyzna wpadł w mieszkaniu wynajmowanym przez jego znajomą. Po wykonaniu niezbędnych czynności został doprowadzony do aresztu śledczego - podała nadkom. Jurkiewicz.

"Ustalono, że działalność grupy dotyczyła również wyłudzania leasingów znacznej wartości, kredytów oraz świadczeń telekomunikacyjnych. Wartość mienia będącego przedmiotem przestępstw to ponad 6,7 miliona złotych" – przekazała Prokuratura Krajowa.

W sumie na teraz ujawniono 20 pokrzywdzonych osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(52)
Polak
2 lata temu
Mecenas Kuń go wybawi
Szkoda,
2 lata temu
że od vatu nie zaczął jak ci urzędnicy z Ministerstwa Fajansów którzy, szlachetnie, mogą liczyć na pomoc społeczeństwa, wzięli się za ten system polegający na tym że ślusarz lata po biurach rachunkowych co miesiąc albo za komputerami, aplikacjami, podpisami elektronicznymi, zanosi forsę do tych biur z mądrymi.
obserwator II...
2 lata temu
Popełnił poważny błąd bo jak wiadomo łupił bogatych ale nie dzielił się z biednymi czyli był bardzo zachłanny i teraz beknie za pazerność,czyli jedno z 10 przykazań a jak by się podzielił z Rydzykiem to po wyspowiadaniu na pewno by wyszedł na wolność.
Asd
2 lata temu
Zaraz sie okaże ze jest niewinny jak Giertych i Krauze :-) POwcy mogą kraść i każdy sedzia ich uniewinni
Lawnik
2 lata temu
Juz Romek G. z kolegami Kastanskimi,zglosil sie jako obronca,twierdzac ze to sprawa POlityczna
...
Następna strona