Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Materiał partnera
|
aktualizacja

Opłacalność fotowoltaiki w 2022r. – sprawdź, z jakimi firmami najkorzystniej zrealizujesz swoją inwestycję

11
Podziel się:

Czy fotowoltaika wciąż się opłaca i otwiera przed właścicielami domów, nieruchomości i gruntów wspaniałe możliwości pod względem oszczędzania na rachunkach za prąd, a także bycia eko? A może czasy świetności ma już niestety za sobą i lepiej nie decydować się na tego typu inwestycję, zwłaszcza po niedawno wprowadzanych zmianach w odniesieniu do sposobu rozliczeń ewentualnej nadwyżki elektrycznej?

Opłacalność fotowoltaiki w 2022r. – sprawdź, z jakimi firmami najkorzystniej zrealizujesz swoją inwestycję
(Materiały prasowe)

Bez obaw! Sytuacja w branży fotowoltaicznej wciąż miewa się całkiem dobrze. Mimo wprowadzonych zmian i nowego systemu net-billing (traktującego o sprzedaży nadmiaru wyprodukowanej energii do sieci), a w kolejnym kroku odkupowaniu jej po znacznie wyższych, detalicznych cenach, fotowoltaika wciąż bardzo się opłaca i stanowi jedną z kluczowych, przyszłościowych inwestycji!

Nowa sytuacja może jedynie nieznacznie wydłużyć czas, w jakim całe przedsięwzięcie nam się zwróci. Rosnące ceny prądu sprawiają jednak, że posiadanie własnej, domowej "fabryki" wciąż jest zdecydowanie korzystnym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem. Dokąd udać się, szukając sprawdzonej firmy, zajmującej się instalacjami fotowoltaicznymi? Pora na mały ranking – top 3 firm, do których warto skierować swoje kroki.

RBS Energia

RBS Energia to zdecydowany lider w branży systemów fotowoltaicznych w Warszawie, który zna się na swoim fachu i podejmuje się realizowaniu powierzonych zadań w 100%. To specjalistyczna firma, prowadzona przez ludzi z pasją – prawdziwych ekspertów i profesjonalistów, mogąca pochwalić się niezwykle bogatym doświadczeniem (aż 20-letnim w branży energetycznej i 6-letnim stricte w samej fotowoltaice) i wieloma zrealizowanymi projektami. Przedsiębiorstwo stawia przede wszystkim na indywidualne potrzeby klienta, wzięcie pod uwagę jego własnych preferencji, możliwości finansowych i faktycznych potrzeb w odniesieniu do zapotrzebowania na energię elektryczną, co przekłada się na ilość zamontowanych paneli oraz odpowiednio dopasowane natężenie mocy, pomagając tym samym uzyskać jak najlepsze wyniki. Motto firmy "instalacja na miarę" mówi zresztą samo za siebie! Zdecydowanie nie jest to miejsce, w którym zostaniesz potraktowany w sposób masowy czy powierzchowny. Zadowolenie klienta to priorytet dla RBS Energia. Kolejne, co zdecydowanie wyróżnia ich na tle konkurencji, to wysokiej jakości materiały, produkty i nowoczesne rozwiązania – firma korzysta np. z innowacyjnych, jedynych tego typu na świecie modułów, które nie ulegają zniszczeniu i degradacji oraz z systemów opartych na optymalizatorach mocy. Po więcej informacji zapraszamy na: https://rbsenergia.pl/

PURA System

Drugą zdecydowanie wartą polecenia firmą jest XDISC S.A. – to polskie przedsiębiorstwo z własnym (co unikatowe na rynku) laboratorium fotowoltaicznym Provo-lab, będące także producentem wysoko zaawansowanych rozwiązań PV, które można spotkać m.in. na jachtach, autobusach a nawet satelitach kosmicznych. Przede wszystkim jednak firma oferuje swoim Klientom nowoczesne i kompletne systemy fotowoltaiczne dla domów i firm - PURA SYSTEM. Są to wysokiej jakości, wydajne i optymalnie dobrane dla Klienta instalacje fotowoltaiczne, składające się ze starannie dobranych podzespołów. Ich działanie firma bada m.in. we wspomnianym już wyżej laboratorium. Wiedza i zdobyte przez lata niezbędne doświadczenie w realizacjach instalacji fotowoltaicznych B2C/B2B, jest dla Klienta gwarancją wykonania przez firmę zlecenia w sposób absolutnie profesjonalny i kompleksowy. Szukasz sprawdzonego i solidnego wykonawcy instalacji fotowoltaicznych, a przy tym cenisz sobie święty spokój – zajrzyj na: https://purasystem.pl/

OZE-Biomar

Dlaczego OZE Biomar to firma fotowoltaiczna godna zaufania? Co sprawia, że coraz więcej osób pragnących czerpać energię wprost ze słońca, budując własną instalację fotowoltaiczną, wybiera właśnie ofertę gdyńskiej spółki? Ponad 12 lat w branży i tysiące realizacji w całej Polsce sprawiły, że firma stała się jednym z liderów ekologicznej transformacji i wyznacza trendy na rynku. Oferta OZE Biomar obejmuje zarówno instalacje dla domu, jak również duże realizacje dla przemysłu, które zasilają setki firm, zakładów produkcyjnych czy gospodarstw rolnych. Profesjonalizm, terminowość i najwyższa jakość stosowanych komponentów sprawiły, że wielu klientów zdecyduje się na wybór OZE Biomar na podstawie opinii znajomych czy kontrahentów, co stanowi najlepszą reklamę i dowód na rzetelność oferty. Obecnie firma odpowiadając na potrzeby rynku oferuje m.in. korzystne Bilansowanie 1:1, które pozwala na wykorzystanie 100% nadwyżek z produkcji zielonej energii przez całą dobę – co stanowi zabezpieczenie dla klientów wobec niedawnych zmian w prawie. Oferta spółki to jednak nie tylko panele fotowoltaiczne, lecz także pompy ciepła, kotły elektrodowe z magazynami ciepła, czy magazyny energii – będące coraz ważniejszym ogniwem w produkcji energii słonecznej i pozwalające na optymalizację zużycia wyprodukowanego w ten sposób prądu. OZE Biomar należy do polskiej grupy kapitałowej Sunrise Energy. Po więcej informacji zapraszamy na stronę https://www.oze-biomar.pl/.

SIMPLIKOR

Firma, która zna się najlepiej na fotowoltaice? SIMPLIKOR zdecydowanie mogłaby wziąć udział w tego typu konkursie. To grupa wysoce wykwalifikowanych elektryków, instalatorów systemów fotowoltaicznych oraz szeroko pojętych rozwiązań w zakresie elektromobilności. Swoją ofertę kieruje zarówno do użytkowników indywidualnych, firm oraz obiektów użyteczności publicznej. Dotychczas zrealizowane inwestycje i realizacje, które można podejrzeć na ich stronie www.simplikor.pl to najlepsza wizytówka firmy! Towarzyszą swoim klientom na każdym etapie projektu – od wstępnej wyceny, po wsparcie w doborze odpowiedniej mocy i wielkości całego systemu fotowoltaicznego, aż po fachowy montaż, konfigurację systemu oraz wsparcie gwarancyjne i pogwarancyjne. Warto zaznaczyć, że Simplikor korzysta wyłącznie z produktów, sprzętów i komponentów od najbardziej znanych i renomowanych firm i producentów. Dodatkowo firma udziela się społecznie. Czynnie wspiera będąc sponsorem sekcji piłkarskiej Stal Rzeszów Amp Futbol w rozgrywkach Ekstraklasy.

POLSKA KORPORACJA FOTOWOLTAICZNA

Firma PKF to jeden z niezaprzeczalnych liderów w branży fotowoltaicznej. Mało która firma może pochwalić się blisko 20 letnim doświadczeniem w tworzeniu małych elektrowni fotowoltaicznych dla firm, lokali użytkowych, a także na gruntach. Na rynku działa już od 2002 roku jako sp. z.o.o. natomiast od 2019 w formie S.A. specjalizuje się w szczególności w dużych, komercyjnych inwestycjach (średnie i duże firmy i przedsiębiorstwa oraz nowoczesne farmy fotowoltaiczne) oferując coraz chętniej wybierany leasing we współpracy z Millennium Leasing. Partnerstwo największych spółek i marek jak np. Energia-Obrót, PGNIG oraz Corab to najlepszy dowód na to, że jest to firma godna zaufania, do której zdecydowanie warto skierować swoje kroki, zastanawiając się nad własną fotowoltaiką. Choć ich główna siedziba mieści się w Warszawie, Polska Korporacja Fotowoltaiczna posiada swoje oddziały także w innych dużych miastach: Gdańsku i Krakowie. Zdecydowanie warto odwiedzić ich stronę https://pkfsa.pl/ zamówić wstępną wycenę i kalkulację oraz obejrzeć dotychczasowe realizacje. Fotowoltaika z PKF powstaje solidnie, terminowo i skutecznie!

Erato Energy

Galopująca inflacja powoduje ciągły wzrost cen paliw oraz energii elektrycznej. To sprawia, że coraz częściej wybierana jest fotowoltaika. Kuszące jest to, że dzięki coraz wyższym cenom prądu inwestycja w instalację fotowoltaiczną zwróci się znacznie szybciej. Jednak, by instalacja działała jak należy, konieczny jest prawidłowy jej montaż, a to może zrobić tylko wykwalifikowany specjalista. Takich specjalistów zatrudnia firma Erato Energy. To spółka akcyjna wykonująca od lat zarówno małe, duże, jak i hybrydowe instalacje. O reputacji naszej firmy świadczą wysokie miejsca w rankingach – np. 7 miejsce w rankingu Money.pl czy 6 miejsce w rankingu wp.pl. Posiadamy wysokiej jakości sprzęt, który cały czas jest dostępny w magazynach. Instalację wykonujemy nawet w 14 dni, a do tego klienci mogą liczyć na ubezpieczenie AC instalacji w razie zdarzeń losowych, których skutkiem będzie jej uszkodzenie. Zapraszamy do kontaktu chętnych na zaoszczędzenie prądu i pieniędzy. Więcej na: https://www.eratoenergy.pl/.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(11)
Daniela
rok temu
Znajomy zakłada panele i z jego usług korzystałam i nie żałuję. Fotowoltaika to dobra sprawa. Oszczędność i dbanie o ekologię to ważna sprawa. Segreguje też śmieci, w domu mam sprzety co nie pobierają dużo energii w tym irobota czy lodówkę.
LoboF
rok temu
W materiale brak odpowiedzi dlaczego z tymi firmami cytuje: najkorzystniej zrealizujesz inwestycje. My czytelnicy potrafimy myśleć stąd widzimy że to płatny tekst reklamowy (trafniej koło ratunkowe) firm, a nie wybór najkorzystniejszych ofert. Świadczy o tym też link, klikam a tam pojawia się program polecenia firmy, tym samym ogólniki oraz zero szczegółów .
Najlepsze
rok temu
są najprostsze rozwiązania a fotowoltaika do nich nie należy. Ale, jeżeli ktoś ma za co kupić to polecam a zaraz potem dokupić sporo urządzeń elektrycznych i korzystać z nich w słoneczne dni ile wlezie żeby poczuć korzyść z fotowoltaiki.
Pasieka
rok temu
Nie kupować w firmach które są firmami finansowymi , molochy, sieciowe, ogólnopolskie - bo zaraz te firmy padną. Te firmy mają powiązania pożyczkowe w kapitałach i zaraz to padnie na twarz a klienci stracą gwarancje.
Elektryk
rok temu
Niby informują a nie reklamują bo otrzymali kasę. My sami wiemy kto buduję i za ile.