Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|
aktualizacja

Orlen Benzina na Słowacji. Koncern przejął już stacje na Węgrzech

30
Podziel się:

Z końcem 2022 r. PKN Orlen stał się właścicielem 79 stacji na Węgrzech, wszystkie działają już pod marką Orlen - poinformował koncern. Równolegle odbywa się rebranding stacji na Słowacji. 51 placówek działa pod logo Orlen Benzina, a w 2023 r. planowany jest rebranding 4 kolejnych.

Orlen Benzina na Słowacji. Koncern przejął już stacje na Węgrzech
Z końcem 2022 r. PKN Orlen stał się właścicielem 79 stacji na Węgrzech, wszystkie działają już pod marką Orlen (PAP, Albert Zawada)

PKN Orlen poinformował, że w wyniku realizacji środków zaradczych wyznaczonych przez Komisję Europejską, związanych z przejęciem Grupy Lotos, z początkiem grudnia 2022 roku stał się właścicielem 79 stacji na Węgrzech. Wszystkie stacje działają już pod marką Orlen. Jak podawał Orlen, wcześniej funkcjonowały one pod marką Lukoil.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Daniel Obajtek ujawnił majątek. Ale są nowe wątpliwości. "To się nie spięło"

"W kolejnym etapie stacje będą dostosowywane do standardów sieci Orlen. Przejęcie i rebranding pozostałych 64 stacji na Węgrzech będzie sukcesywnie realizowany do połowy 2024 r." - stwierdził Orlen. Grupa Orlen w ramach umowy z Grupą MOL docelowo przejmie 143 stacje na Węgrzech.

Dodano, że równolegle odbywa się rebranding stacji nabytych na Słowacji.

"Obecnie już 51 placówek oferuje paliwa i usługi pod logo Orlen Benzina i jeszcze w 2023 r. planowany jest rebranding kolejnych 4 stacji" - wskazał koncern. W grudniu 2022 r. Orlen podawał, że po uruchomieniu kolejnych planowanych obiektów koncern będzie dysponować na Słowacji ponad 90 stacjami i wejdzie do grona trzech największych sieci w tym kraju.

Orlen podał też, że w Republice Czeskiej Grupa Orlen ma obecnie sieć składającą się z 433 stacji z logo Orlen lub Orlen Benzina.

Węgierski MOL przejął stacje Lotosu w Polsce

W ramach środków zaradczych Komisji Europejskiej warunkujących fuzję PKN Orlen i Grupy Lotos, węgierski MOL przejął 417 stacji paliw sieci Lotos znajdujących się na terenie Polski. Z kolei Orlen kupi od MOL 144 stacje paliw na Węgrzech oraz 41 stacji paliw na Słowacji - informował koncern w styczniu 2022 r.

Według danych przedstawionych przez Orlen w lutym br., na koniec 2022 r. w sieci detalicznej Grupy Orlen funkcjonowało 3097 stacji paliw, co oznacza wzrost o 216 obiektów (r/r). Nowe stacje zostały otwarte głównie w Polsce i na Węgrzech w efekcie realizacji środków zaradczych w ramach przejęcia Grupy Lotos, a także na Słowacji w wyniku uruchomienia i rebrandingu samoobsługowych stacji przejętych od lokalnej sieci.

Grupa Orlen wypracowała w czwartym kwartale 2022 r. zysk netto w wysokości 8,1 miliarda złotych. Zysk za cały 2022 r. przekroczył 21 miliardów zł. To najlepsze wyniki w historii. Podobne rekordy z powodu kryzysu energetycznego odnotowały jednak spółki z sektora na całym świecie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(30)
adam
12 miesięcy temu
Spokojnie tolalni eksperci i tak POwiedza że Orlen jest źle zarządzana firmą. A to że ma duże dochody to źle dla gosPOdarki................................................. my wiemy że dla niemieckiej:):):)
Polak, ale pr...
12 miesięcy temu
To się nazywa perfekcyjny profesjonalizm. Brawo p. Obajtek, wreszcie państwowe firmy przynoszą zyski. Można p. Tusk?
Kazik
12 miesięcy temu
Jak to jest że za PIs Orlen się rozwija nowe stacje w całej Europie . Mozejski jadą pełną parą Orlen staje się gigantem w Europie. Za PO tak nie było Orlen dawał może 2mld zysku jak to jest
Okulary
12 miesięcy temu
by zmienił na różowe
Haze
12 miesięcy temu
Mogli by pisać poprawnie a wizerunek Obajtka nie wstawiać bo nikt go nie chce oglądać na codzien
...
Następna strona