Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|
aktualizacja

Orlen podpisał umowy na zakup stacji paliw na Węgrzech i Słowacji

98
Podziel się:

Orlen Unipetrol należący do Grupy Orlen podpisał z węgierskim koncernem MOL umowy na zakup stacji paliw na Węgrzech i Słowacji. To oznacza, że czeska spółka Grupy Orlen nabędzie 100 proc. udziałów w spółce Normbenz Magyarorsag z siedzibą w Budapeszcie.

Orlen podpisał umowy na zakup stacji paliw na Węgrzech i Słowacji
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek (PAP, PAP/Paweł Supernak)

1 grudnia spółka Orlen Unipetrol zawarła z MOL Hungarian Oil and Gas Public Limited Company umowy, w wyniku których Orlen Unipetrol nabędzie 100 proc. udziałów w spółce Normbenz Magyarorsag Kft z siedzibą w Budapeszcie - poinformował w czwartek PKN Orlen.

W wyniku zawarcia umów Orlen Unipetrol stanie się właścicielem 79 stacji paliw zlokalizowanych na Węgrzech.

Orlen wchodzi na węgierski rynek

Ponadto, jak ogłosił PKN Orlen, "na podstawie umów odpowiednie spółki z Grupy Orlen Unipetrol nabędą 103 kolejne stacje paliw zlokalizowane na Słowacji i Węgrzech, z czego przejęcie i rebranding 64 stacji na Węgrzech będzie sukcesywnie realizowane do połowy 2024 r., a 39 stacji na Słowacji do połowy 2023 r."

Dzięki ekspansji zagranicznej sieci Orlen polska marka będzie obecna już w sześciu krajach w Europie. Rozpoczynamy rebranding pierwszych stacji na Węgrzech, a wkrótce kolejnych na Słowacji. Zgodnie ze strategią Orlenu, udział stacji zagranicznych w sieci wzrośnie do 45 proc - napisał w czwartek na Twitterze prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Fuzja Orlenu z PGNiG. "Popyt na paliwa spadnie o 40 proc. Koncerny paliwowe muszą budować strategię na nowo"

Nabycie 79 stacji paliw na Węgrzech to wynik realizacji tzw. środków zaradczych zaakceptowanych przez Komisję Europejską, a związanych z wcześniejszym przejęciem przez PKN Orlen Grupy Lotos.

Fuzja Lotosu z Orlenem. Jest umowa z Saudami

W środę Orlen podpisał także umowę z  Aramco Overseas Company, co jest kolejnym elementem fuzji Lotosu z Orlenem.

Szacuje się, że zintegrowany podmiot będzie miał przychody na poziomie ok. 250 mld zł rocznie i będzie obsługiwał ok. 100 mln klientów w Europie.

Jak przypomniał PKN Orlen, zgodnie ze strategią, do 2030 roku koncern ma mieć 3,5 tys. stacji pod marką Orlen na co najmniej sześciu rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, a udział stacji zagranicznych w całej sieci sprzedaży ma wzrosnąć z 37 proc. do 45 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(98)
guslin
11 miesięcy temu
KLamstwa za 4,5 miliarda dolarow straty.Twierdzil,ze nie bylo zainteresowania innych.Tymczasem przedstawiono dowody np.amerykanskiego kolosa,ktory wystapil z korzystna oferta.Odpowiedz Polski byla,ze nie jestesmy zainteresowani ich oferta. Intratna przewalka w Slowacji pociagnela za soba skazanie premiera za lapowke 10 miliardow euro.U nas przeciez nic takiego nie moglo sie stac.
Nie Orlen
11 miesięcy temu
podpisał tylko szpicel Moskwy Obajtek i on pierwszy powinien stanąć przed sądem za sprzyjanie wpływom rosyjskim. Nie przed jakąś durną komisją PiS tylko przed niezawisłym sądem.
Nie Orlen
11 miesięcy temu
podpisał tylko szpicel Moskwy Obajtek i on pierwszy powinien stanąć przed sądem za sprzyjanie wpływom rosyjskim. Nie przed jakąś durną komisją PiS tylko przed niezawisłym sądem.
User
rok temu
Z reguły jeśli jest akwizycja dużych spółek, to zarządy dostają premię za przeprowadzenie transakcji. Jaka jest wysokość premii należnej Prezesowi Obajtkowi? ... I jakie premie dostał za akwizycje np Polska Press?
Poczta Polska...
rok temu
Poczta Polska potwierdziła, że narodowy operator pocztowy nie współpracuje już z PKN Orlen w zakresie dostarczania paczek do odbiorcy końcowego.
...
Następna strona