Notowania

Oświadczenia majątkowe senatorów. Bogdan Zdrojewski może być spokojny o swoją przyszłość

Obrazy za prawie 50 tys. zł wiszą w domu wartym ponad 2 mln zł. Do tego dwa dobre samochody i niesklasyfikowany majątek o wartości 230 tys. zł – oto oświadczenie majątkowe senatora Bogdana Zdrojewskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Przez ostatnie cztery lata Bogdan Zdrojewski wykonywał mandat posta do Parlamentu Europejskiego (Fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER/EAST NEWS)

Dużym majątkiem może się pochwalić senator Bogdan Zdrojewski. Z opublikowanego w poniedziałek oświadczenia majątkowego dowiadujemy się, że związany z Dolnym Śląskiem polityk posiada oszczędności w kwocie ok. 245 tys. zł oraz w obcych walutach: ok. 40 tys. euro oraz 1 500 dolarów.
Ponadto jest współwłaścicielem – wraz z żoną – domu o powierzchni 282 mkw, który wycenia na ok. 2,1 mln zł. Wartość gruntu, na którym znajduje się dom, wycenia na ok. 200 tys. zł.

Z oświadczenia dowiadujemy się, że w 2019 r. otrzymał 70 tys. euro w związku z wykonywaniem mandatu europosła. Wspomniał również o 4 tys. zł, które otrzymał z tytułu pełnienia funkcji przewodniczącego Rady Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Krzysztof Kwiatkowski do niedawna był szefem Najwyższej Izby Kontroli
Oświadczenia majątkowe senatorów. Oto, co ma Krzysztof Kwiatkowski, do niedawna szef NIK

W garażu senatora Zdrojewskiego znajdziemy Mercedesa klasy E z 2017 r. oraz Jeepa Grand Cherokee z 2016 r.

Obejrzyj: Kredyty dla firm. Oto co musisz wiedzieć

Jak na byłego ministra kultury przystało, Zdrojewski zainwestował również w sztukę. W oświadczeniu wspomniał o trzech obrazach – dwóch autorstwa Józefa Hałasa i jednym Zbigniewa Karpińskiego, które w sumie warte są ok. 49 tys. zł.

Pozostałe składniki majątku, nieuwzględnione nigdzie indziej, Zdrojewski wycenił na ok. 230 tys. zł.

Senator wolny jest od wszelkich zobowiązań finansowych: pożyczek i kredytów brak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-12-2019

kolotyle ma i dalej bierze

23-12-2019

charlie..ZARADNY CHLOPINA.

23-12-2019

markDajcie już spokój z tymi oświadczeniowymi majątkowymi posłów i senatorów. Codziennie info o jednym lub dwóch. Jest ich 560 - temat na artykuły przez … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (78)