Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRWL
|

Otworzyły restaurację w lockdown. Dostały 23 zarzuty. Wygrały w sądzie

12
Podziel się:

Właścicielkom katowickiej restauracji BUŁKĘS postawiono aż 23 zarzuty w związku z łamaniem obostrzeń sanitarnych. Sąd oddalił je wszystkie.

Otworzyły restaurację w lockdown. Dostały 23 zarzuty. Wygrały w sądzie
Otworzyły restaurację w lockdown. Dostały 23 zarzuty karne (Adobe Stock)
bEKXUcmt

Katowicka restauracja BUŁKĘS wygrała sprawę w sądzie w związku ze złamaniem w styczniu obostrzeń sanitarnych. Jak poinformowały właścicielki w mediach społecznościowych – postawiono im łącznie 23 zarzuty niestosowania się do zakazu działalności gospodarczej.

Restauracja otworzyła się w połowie stycznia 2021 roku, kiedy w Polsce obowiązywały obostrzenia sanitarne, które miały zahamować rozwój trzeciej fali zachorowań na Covid-19.

Właścicielki w poście udostępnionym na Facebooku napisały, że: ”Sąd uznał, że otwieranie rozprawy i przeprowadzanie jakichkolwiek dowodów nie ma sensu, bo podziela w całości nasze wyjaśnienia składane na Policji i stanowisko zajęte w sprzeciwie. W ustnym uzasadnieniu usłyszeliśmy, że rozporządzenia covidowe zostały wprowadzone do porządku prawnego w sposób sprzeczny z podstawowymi konstytucyjnymi zasadami państwa prawa”.

bEKXUcmv

Restauracja BUŁKĘS była pierwszą na Śląsku i jedną z pierwszych w Polsce, które otworzyły się mimo obowiązujących w Polsce lockdownów, które szczególnie mocno dotknęły branżę gastronomiczną. Właściciele lokali oferujących jedzenie przez wiele miesięcy mogły prowadzić działalność jedynie na dowóz.

Zobacz także: Obowiązkowy spis pieców i kominków. Nie warto ukrywać kopciucha, ekspert tłumaczy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKXUcmW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(12)
Kasa
3 miesiące temu
Moja KASA ważniejsza niż twoje zdrowie.
11:35 29
4 miesiące temu
To DOBRZE że WYGRAŁA
hehe
4 miesiące temu
Nie napisali, że wygrał w sądzie apelacyjnym. I wszystko jasne.
bEKXUcmX
Ares
4 miesiące temu
Panie z sanepidu i panowie z policji powinni odpowiedzieć za to z własnej kieszeni.
Sprawiedliwy
4 miesiące temu
Rzad pis lamie prawo i dlaczego sprawcy przestepcy nie siedza za kratami i powinni z wlasnej kieszeni zaplacic za przegrane sprawy a majatki skonfiskowac.