Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MLG
|

PGG ułatwia zakup węgla w swoim sklepie. Podczas dodatkowych sesji kupimy tylko miał

67
Podziel się:

Polska Grupa Górnicza (PGG) uruchomi w swoim sklepie internetowym nowe, dodatkowe sesje zakupowe - w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16. Oferowane będą wtedy wyłącznie miały węglowe, nie tylko luzem, ale też w jednotonowych opakowaniach.

PGG  ułatwia zakup węgla w swoim sklepie. Podczas dodatkowych sesji kupimy tylko miał
PGG wprowadziło trzy dodatkowe sesje w e-sklepie na zakup miału węglowego (Adobe Stock, Kirill Gorlov)

"Sprzedaż miałów jest dopełnieniem i rozszerzeniem oferty e-sklepu pod względem towarowym, jak i organizacyjnym w warunkach wyjątkowego kryzysu i deficytu paliw" - zaznacza PGG w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej.

Aby nie blokować niepotrzebnie ruchu klientów kupujących przez internet typowe sortymenty węgla we wtorki i czwartki, odrębne sesje zakupowe stworzono dla tych gospodarstw domowych, które mają techniczną możliwość spalania miałów i chcą się zaopatrzyć w ten sortyment węgla opałowego - wyjaśnili przedstawiciele spółki. Ich zdaniem PGG oferuje "wyselekcjonowane miały węglowe, które nadają się do zużycia jako opał dla gospodarstw domowych".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rozrzutna pomoc państwa. "Na pomyśle rządu ciąży skaza"

Miały węglowe w poniedziałki, środy i piątki będzie można kupić wyłącznie z opcją dostawy do składów kwalifikowanych dostawców węgla, które przewożą surowiec kupiony przez klientów w sklepie internetowym do składów zlokalizowanych w rejonie miejsca zamieszkania nabywców i wydają go finalnym odbiorcom.

Ułatwia to klientom odbiór zamówionego towaru bez konieczności samodzielnego organizowania transportu węgla ze śląskich kopalń.

W ciągu niespełna jednego miesiąca Polska Grupa Górnicza, największy producent węgla w Polsce, podniosła ceny węgla opałowego dwukrotnie - 16 sierpnia oraz 8 września. O ile jeszcze pod koniec lipca węgiel można było kupić za niewiele ponad 1000 zł, teraz cena zbliża się do 1500 zł za tonę.

"Solidarność" sprzeciwia się podwyżkom cen węgla opałowego z Polskiej Grupy Górniczej (PGG) dla indywidualnych odbiorców.

"Sprzedaż surowca gospodarstwom domowym jest ostatnim miejscem, w którym PGG powinna szukać dodatkowych przychodów" - ocenili związkowcy w połowie września.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(67)
1234566
2 miesiące temu
Dlaczego zalogowaną osobę do zakupu węgla ciągle system wyrzuca z powodu dużej ilości osób. Czyto jest celowe działanie???????. Od kilku miesięcy rodzina jest zaangażowana w kupno węgla. Czy ktoś zadał sobie pytanie ile Ci ludzie muszą poświęcić czasu i co przeżywają podczas gdy cudny system zamyka się i POKAZUJE NAPIS PRZEPRASZAMY
Zgryźliwy
2 miesiące temu
A jaki problem z cenami węgla! Rząd dał ulgę podatkową wszystkim młodym czyli zerowy PIT... To dlaczego rząd NIE CHCE uchwalić ULGI PODATKOWEJ za ZAWYŻONY KOSZT OPAŁU?! Zawyżenie łatwo ustalić, bo wiadomo jaka była cena opału w roku 2021! Wszystko co jest na fakturze powyżej kwoty bazowej z roku 2021 za jednostkę rozliczeniową, jest ODLICZANE od Podatku za rok 2022 !!! Podatnik zapłaci niższy podatek! I węgiel może być nawet droższy niż obecnie! Odpowiedni aparat skarbowy posiada narzędzie, tj. JPK i z dużą dokładnością może określić czy dany handlowiec nie zawyżył znacząco marży handlowej oraz czy nie brał udziału w karuzeli VAT-owskiej lub karuzeli marżowej!! Ustalenie, oszacowanie i DOMIAR!! Czy tak wiele potrzeba?! Tuzy intelektu w "Żóndzie" nie potrafią tego wymyślić? To wywalić na bruk takich doradców!!
Boryna
2 miesiące temu
Czas przejąć dystrybucję węgla przez samorządy i ukrucić lichwę obecnych składów
nick
2 miesiące temu
za 700- 800 kilkadziesiąt nie za 1000 zł redaktory
Czyżby kłamał
2 miesiące temu
Bo adrian podpisał, że za niecałego tysiaka będzie...
...
Następna strona