Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MIW
|

PGNiG nie będzie już sprzedawać prądu. Co dalej z klientami?

37
Podziel się:

Spółka PGNiG Obrót Detaliczny, zajmująca się sprzedażą gazu i prądu, od stycznia 2023 r. skoncentruje się tylko na tej pierwszej działalności. Jak informuje "Rzeczpospolita", z oferty firmy zniknie sprzedaż energii elektrycznej dla gospodarstw domowych. PGNiG OD zapewnia, że klienci zostaną przepięci do nowych sprzedawców automatycznie, a w dostawach prądu nie będzie żadnych przerw.

PGNiG nie będzie już sprzedawać prądu. Co dalej z klientami?
PGNiG Obrót Detaliczny od stycznia 2023 r. przestanie kupować energię elektryczną (Adobe Stock, Robson90)

Jak opisuje "Rzeczpospolita", PGNiG OD od 2023 r. nie będzie już oferować sprzedaży energii elektrycznej gospodarstwom domowym i ma zamiar skoncentrować się na sprzedaży gazu ziemnego.

PGNiG Obrót Detaliczny kończy ze sprzedażą energii elektrycznej

Według spółki, klienci nie odczują jednak tej decyzji w istotny sposób. Zmiana sprzedawców energii ma nastąpić w sposób automatyczny i nie będzie wymagać od klientów żadnych działań - twierdzi "Rz". Osoby dotychczas kupujące prąd od PGNiG mają bowiem zostać objęte tak zwaną sprzedażą rezerwową - z urzędu. Taki proces gwarantuje dostawy prądu bez przerw oraz ustawowo gwarantowaną cenę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przejęcie PGNiG -u przez Orlen rodzi niebezpieczeństwa. "O tym się nie mówi"

PGNiG OD dodatkowo podkreśla, że zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi, otrzymają jeszcze szczegółowe informacje na ten temat. Prezes spółki zaznacza, cytowany w "Rz", że "umowy z nowymi sprzedawcami zagwarantują dotychczasowym klientom - gospodarstwom domowym - kilkukrotnie niższą cenę niż tę, którą musiałby zaproponować PGNiG OD". Spółka wyjaśnia, że dzieje się tak, gdyż ona sama kupuje energię elektryczną na Towarowej Giełdzie Energii, gdzie obowiązują "ceny rynkowe znacząco wyższe od tych, które są gwarantowane przez rząd".

Oczywiście, klienci będą mogli także samodzielnie wybrać nowego sprzedawcę energii elektrycznej. Taka opcja również będzie bezpłatna i bez komplikacji - zapewnia spółka.

Zmiany dotkną także klientów biznesowych PGNiG OD, dla których - jeśli są to podmioty zarejestrowane w CEIDG - sprzedawcy również zmienią się automatycznie. Pozostali klienci biznesowi, spoza rejestru CEIDG, otrzymają pisma dotyczące rozwiązania umowy na sprzedaż energii elektrycznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(37)
Bieda
miesiąc temu
Tylko to tez nie jest prawda, ze NIC nie trzeba robić. TRZEBA zawrzeć nowa umowę z nowym dostawca inaczej obejmie nas umowa rezerwowa co za tym idzie będzie x3 drożej!!! Dużo ludzi o tym nie wie!
sephi
2 miesiące temu
Spoko ludziska, nie ma się czym martwić to tylko media straszą bo prąd będzie cały czas tylko zmieni się sprzedawca i to wszystko
Alicja
2 miesiące temu
To są niższe, gwarantowane ustawowo ceny. Wiec chyba nie ma co narzekać, uważam ze to bardzo uczciwe ze strony PGNiG.
Powcik
2 miesiące temu
Wolę rozwiązanie umowy z pgnig niż podwyżkę cen, bo gdyby umowy nadal trwały to byłoby to niestety nieuniknione. A tak wszyscy klienci wyjdą na plus.
Mirra
2 miesiące temu
Klienci dostana nowe umowy i dzięki nim bedą mieli gwarancje niskiej ceny.
...
Następna strona