Notowania

PLL LOT ukarane grzywną. Sieć Obywatelska wygrywa w sądzie

3 tys. zł plus 100 zł zwrotu kosztów postępowania ma zapłacić spółka PLL LOT – zasądził Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Sieć Obywatelska Watchdog Polska zapytała krajowego przewoźnika o wysokości wynagrodzeń członków zarządu PLL LOT. (Fot: Jan Bielecki/East News)

Sieć Obywatelska Watchdog Polska zapytała krajowego przewoźnika o wysokości wynagrodzeń, nagród i premii wszystkich poszczególnych członków zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT w latach 2016, 2017, 2018.

Odpowiedzi nie otrzymała. PLL LOT uznały, że spółka nie podlega zasadom jawności. Sieć Obywatelska złożyła sprawę do sądu.

Wniosek dotyczył ukarania spółki za nieprzekazanie w ustawowym terminie skargi wraz z aktami sprawy i odpowiedzią na skargę.

Obejrzyj: Absurd w czasie strajku w LOT. Działaczka związkowa na kolanach dziękuję prezesowi za udostępnienie toalet:

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zdecydował jednak o nałożeniu grzywny wysokości 3 tys. zł na PLL LOT i nakazał zwrócić Sieci Obywatelskiej koszty postępowania.

Zapytaliśmy LOT o komentarz do tej sprawy. Gdy otrzymamy stanowisko spółki niezwłocznie je opublikujemy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-03-2019

nmb"Gdy otrzymamy stanowisko spółki niezwłocznie je opublikujemy." Coś mi mówi, że nigdy tego stanowiska nie otrzymacie.

21-03-2019

weqrtjesli tam jest choc 1 zlotowka z moich podatkow to musza ujawnic

22-03-2019

UdamanI tak oto za 3 tys zł LOT olał trolli z PO Widać drażni ich , ze spółka za czasów PiS zarabia , zamiast być przeznaczona do sprzedaży i likwidacji jak … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)