Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. TOS
|
aktualizacja

Poczta Polska ma nowego szefa. Krzysztof Falkowski pełniącym obowiązki prezesa

26
Podziel się:

W czwartek Poczta Polska poinformowała o zmianach we władzach spółki. Dotychczasowy prezes, Tomasz Zdzikot, odszedł do KGHM, a jego fotel pozostanie na razie nieobsadzony. Obowiązki prezesa będzie natomiast pełnił Krzysztof Falkowski, dotychczasowy wiceprezes do spraw infrastruktury.

Poczta Polska ma nowego szefa. Krzysztof Falkowski pełniącym obowiązki prezesa
Poczta Polska ma nowego szefa. Krzysztof Falkowski pełniącym obowiązki prezesa (PAP, Paweł Supernak)

Jak podaje poczta, Krzysztof Falkowski to prawnik i politolog, ekspert i wieloletni praktyk w zakresie zamówień publicznych. W latach 2018-2020 był prezesem Agencji Mienia Wojskowego, a wcześniej dyrektorem Departamentu Zezwoleń i Koncesji w MSWiA. W latach 2008-2016 kierował natomiast Wydziałem Zamówień Publicznych w Zakładzie Remontów i Konserwacji Dróg w Warszawie.

Wcześniej pracował też w Urzędzie m.st. Warszawa dla Pragi Północ i w znanej z produkcji ciągników firmie Ursus. Jest absolwentem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Uniwersytetu Warszawskiego. Skończył też studia podyplomowe w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im. L. Koźmińskiego w Warszawie, w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni i MBA w Wyższej Szkole Zarządzania i Finansów w Warszawie. Trzykrotnie zasiadał w Radzie Miejskiej w Brwinowie.

Poprzedni prezes idzie do KGHM

Falkowski zastąpi w obowiązkach dotychczasowego prezesa poczty, Tomasza Zdzikota. Zdzikot zaczął od września pracę w KGHM na stanowisku wiceprezesa ds. rozwoju. W poniedziałek dziennikarze RMF FM poinformowali, że ustępuje on ze stanowiska prezesa Poczty Polskiej na własne życzenie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ciemne chmury nad Polską. Rząd zapowiada reakcję

Tomasz Zdzikot z Pocztą Polską związał się w kwietniu 2020 r. Przez pierwsze dwa miesiące był zatrudniony jako p.o. prezesa. Rada nadzorcza spółki o powierzeniu mu funkcji szefa zdecydowała w czerwcu 2020 r., a na tym stanowisku zastąpił Przemysława Sypniewskiego.

Wcześniej działał na stanowisku wiceministra w MON (od stycznia 2018 r. do kwietnia 2020 r.) oraz w MSWiA. Z drugim resortem był związany od listopada 2015 r. do stycznia 2018 r., najpierw jako podsekretarz stanu, a od października 2017 r. - jako sekretarz stanu.

Miał przygotować wybory kopertowe

Tomasz Zdzikot trafił do Poczty Polskiej w momencie przygotowań do tzw. wyborów kopertowych, aby zapanować nad jej załogą. Listonosze obawiali się udziału w tych wyborach ze względu na zagrożenie dla zdrowia. Przypomnijmy, że Posłowie Zjednoczonej Prawicy w 2020 r. zdecydowali, że wybory prezydenckie odbędą się wyłącznie w trybie korespondencyjnym, a 30 mln kart do głosowania mieli dostarczyć listonosze właśnie.

Na podstawie decyzji wydanej przez premiera, którą Najwyższa Izba Kontroli uznała za bezprawną, Poczta Polska i Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych rozpoczęły przygotowania do zorganizowania wyborów, mimo że przepisy jeszcze nie weszły w życie. Choć wybory w tym trybie ostatecznie się nie odbyły, to pocztowy gigant poniósł koszty ich organizacji. W ramach rekompensaty Poczta Polska otrzymała od Krajowego Biura Wyborczego nieco ponad 53,2 mln zł, choć zabiegała o niemal 70,3 mln zł.

W czwartek Poczta Polska poinformowała też, że na stanowiska wiceprezesów powołała Wiesława Włodka (wiceprezes ds. usług koncesjonowanych i filatelistyki), Mateusza Wodejkę (wiceprezes ds. finansów) i Andrzeja Bodzionego (jako reprezentanta pracowników).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(26)
opolanka
8 miesięcy temu
A ja już miałam dwa spięcia ze swoją pocztą lokalną w tym roku 2023 - listy polecone dochodzą dłużej a ostatnio przesyłka z sądu przetrzymana była 14 dni na poczcie w Opolu FUP OPOLE 6 przy ulicy Sosnkowskiego 40/42. Oczywiście nie dostarczono mi awiza pierwszego ani drugiego - za to dwie pieczątki na kopercie są wbite z informacją ,,awizowano''. Tak awizowano na kopercie, ale nie dostarczano je odbiorcy do skrytki ani do skrzynki na listy.
OPOLANIN
9 miesięcy temu
Proponuję zrobić wreszcie szczegółową kontrolę Poczcie Polskiej na terenie Opola oraz województwa od lat totalny bałagan a cierpią na tym zwykli ludzie korzystających z usług pocztowych
Wsciekla
11 miesięcy temu
Kiedy wreszcie prezes zrobi porządek na poczcie. Od kiedy to listonosz chodzi po ciemku o godz 18 i roznosi pocztę i nie tylko. SKANDAL . KIEDY TEN PROBLEM W KRAKOWIE UL. DOBREGO PASTERZA ZOSTANIE ROZWIĄZANY. NIE MOZE BYC TAK ZE JAK SIE MA W RODZINIE KOGOS Z POCZTY TO SIE ROBI CO CHCE
awers
rok temu
Czapa administracji w Centrali w Warszawie, a braki w terenie.
manymany
rok temu
Od 1 stycznia winda tylko dla zarządu, górnicy będą schodzić na dół na drabinach, ewentualnie zaczną potrącać z wypłaty za zjazd windą XD Pocztę prawie położył, to i KGHM położy
...
Następna strona