Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatki
30.08.2019 11:16

Podatki. Premier Morawiecki: stawiamy świat na nogach

Premier Mateusz Morawiecki w Sejmie zachwalał rządowe zmiany podatkowe. - To koszt 15-16 mld zł, ale to znakomita inwestycja - mówił.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sejm.gov.pl)
Premier w superlatywach o rządowym projekcie ustaw obniżających podatki

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowych projektów ustaw podatkowych, m.in. dotyczących zmniejszenia PIT-u z 18 do 17 proc. czy zwiększenia kosztów uzyskania przychodów (na czym głównie zyskają dojeżdżający pracownicy). - To nie jest świat postawiony na głowie, tylko my - Prawo i Sprawiedliwość - postawiliśmy świat na nogach - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Jak dodał, rząd PiS pokazał, że można obniżać podatki, a jednocześnie mieć szybki wzrost gospodarczy i zapewnić godną politykę społeczną - Koncentrujemy się przede wszystkim na prawdziwej, dobrej dla ludzi rewolucji godnościowej - podkreślił premier. Jak dodał, w kieszeniach Polaków zostanie więcej pieniędzy.

- Trzy bardzo ważne ruchy. Bez podatku PIT dla młodych (obowiązuje od 1 sierpnia 2019 r. - przyp.), obniżenie PIT-u z 18 do 17 proc. oraz podwyższenie kosztów uzyskania przychodu.To jest dla budżetu dodatkowe obciążenie ok. 15-16 mld zł. Z punktu widzenia gospodarczego i społecznego jest to znakomita inwestycja. Dlatego proszę Wysoką Izbę, od lewa do prawa, wszystkich o przyjęcie tego dobrego dla społeczeństwa projektu - podsumował Morawiecki.

Po tym przemówieniu 5-minutowe oświadczenia wygłaszali posłowie - przedstawiciele wszystkich sejmowych partii, klubów i kół poselskich. - Rząd przed wyborami przypomniał sobie o obniżce PIT-u. A co z obniżką VAT-u? - zapytała Mirosława Nykiel z PO-KO. - Obniżka PIT do 17 proc. to dobry kierunek, ale wypada blado na tle naszego programu "Niskie płace" - stwierdziła.

Projekt trafił do komisji finansów publicznych, gdzie będzie rozpatrywany. Sprawozdanie z prac komisji ma zostać "przedłożone" jeszcze na tym posiedzeniu Sejmu.

Obejrzyj: PiS szykuje olbrzymią podwyżkę składki ZUS?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: podatki, sejm, mateusz morawiecki, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-08-2019

rechotKiedy PiS mówi o godności to robi sobie z Polaków jaja . Ostatnia afera w min. sprawiedliwości,usuwanie świadków afery podkarpackiej,Srebrna, … Czytaj całość

30-08-2019

plBłazna się nie komentuje.

30-08-2019

kręciołekMorawiecki tu ziemia halo obudź się

Rozwiń komentarze (109)