Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Podwyżki dla pielęgniarek. Ich pensje mają wzrosnąć najbardziej

24
Podziel się:

- Największe podwyżki minimalnych wynagrodzeń obejmą dwie grupy zawodowe: pielęgniarki i położne oraz fizjoterapeutów - poinformował wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski.

Podwyżki dla pielęgniarek. Ich pensje mają wzrosnąć najbardziej
(Bartlomiej Kudowicz / Forum, Fot: RM, Bartlomiej Kudowicz / Forum (Bartlomiej Kudowicz / Forum, RM, Bartlomiej Kudowicz / Forum)

Podstawowe pensje pracowników opieki zdrowotnej mają wzrosnąć. Projekt ustawy, mający to zagwarantować, w środę przyjął rząd i tego samego dnia wieczorem jego tekst pojawił się na stronie Sejmu.

Zmienia się tzw. współczynnik pracy, który jest wykorzystywany do wyliczenia zarobków w zawodach medycznych. Chodzi o relację między płacą zasadniczą dla danego zawodu a przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce za rok poprzedni (w 2020 było to 5167,47 zł).

Zobacz także: W środę pielęgniarki opanują Warszawę. Adam Niedzielski nie jest ich bohaterem

Wiceminister Maciej Miłkowski wskazał, że największe podwyżki obejmą dwie grupy zawodowe – pielęgniarki i położne oraz fizjoterapeutów. Tu współczynnik wzrasta z 0,73 na 0,81.

Doprecyzował, że chodzi tutaj o pielęgniarki i położne, które uzyskały tytuł specjalisty w dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia, licencjatem lub tytułem magistra oraz fizjoterapeutów lub "innych pracowników wykonujących zawód medyczny".

Jak uzasadniał, są to grupy, które dotąd miały najniższe wynagrodzenia. Niektórzy pracownicy medyczni – jak zaznaczył – mogą, na mocy nowych przepisów, otrzymać nawet po tysiąc złotych podwyżki – technicy, analitycy medyczni i fizjoterapeuci.

Dodał, że wszystkie współczynniki pracy dla wszystkich grup zawodów medycznych "idą do góry". A zakres wzrostu wynosi od 0,01 do 0,09 średniego wynagrodzenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(24)
zarobki -
rok temu
proszę podać jakie ma wynagrodzenie przewodnicząca Forum Związków Zawodowych i wiceszefowa Rady Dialogu Społecznego p. Dorota Gardias , jakie wynagrodzenie maja pielęgniarki oddziałowe, jakie maja wynagrodzenie pozostałe pielęgniarki / proszę o podanie wynagrodzenie w kwocie brutto tak jak podaje się wszystkie wynagrodzenia / oraz proszę o podanie wraz z wynagrodzeniem wszystkich dodatków ? Niepoważne jest wg. mnie aby pielęgniarka, która zaczyna pracę, zarabiała aż 8 tys. zł brutto? Pytanie to ile mieliby w Polsce zarabiać informatycy, ekonomiści, komputerowcy, jakie musiały być w Polsce wówczas emerytury , itp. ? Przypominam tym paniom , że pandemia nie jest dobrym momentem na strajk.
zarobki -
rok temu
proszę podać jakie ma wynagrodzenie przewodnicząca Forum Związków Zawodowych i wiceszefowa Rady Dialogu Społecznego p. Dorota Gardias ? Niepoważne jest wg. mnie aby pielęgniarka, która zaczyna pracę, zarabiała aż 8 tys. zł brutto? Pytanie to ile mieliby w Polsce zarabiać informatycy, ekonomiści, komputerowcy itp. ? Przypominam tym paniom , że pandemia nie jest dobrym momentem na strajk.
M.L.
rok temu
Podwyżki TAK ale - tylko i wyłącznie dla służb zaangażowanych z walkę z covidem / oczywiście na czas pandemii /, ale NIE dla wszystkich pielęgniarek !
mgr. pielęgni...
rok temu
CI, KTÓRZY ZAZDROSZCZĄ PIELĘGNIARKOM ,,KOKOSÓW,, NIECH TYLKO MIESIĄC POPRACUJĄ NA ODDZIALE INTERNY, ALBO NA SOR.... oddam swoje pieniądzę
mgr. pielęgni...
rok temu
ja ponad rok pracuję z pacjentami ,,Covidowymi,, w pracowni radiologii (w pełnym kombinezonie).... i nie dostałam nawet 1 zł dodatku... nie piszcie więc bzdur, bo podwójne pensje nie obowiązują wszędzie.
...
Następna strona