Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca
06.06.2019 06:43

Polacy nie chcą pracować krócej

Cztery dni pracy w tygodniu zamiast pięciu? Taka koncepcja podoba się w Europie - najbardziej Hiszpanom, a najmniej Polakom - pisze "Puls Biznesu".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
praca, firma (Fot: Shutterstock/Firma V)

Ponad połowa z europejskich pracowników (59 proc.) twierdzi, że wolałaby pracować przez cztery dni w tygodniu. To jeden z wniosków raportu "The Workforce View in Europe 2019", który został przygotowany przez ADP na podstawie opinii 10 tys. pracowników z Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Polski, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz Włoch.

Odpowiadali oni na pytania o swoje aktualne środowisko pracy oraz oczekiwania co do przyszłości - pisze PB.

"Najbardziej entuzjastyczni wobec czterodniowego tygodnia pracy są Hiszpanie. Prawie dwie trzecie z nich (63 proc.) twierdzi, że jest to ich wymarzony system. Na drugim biegunie znajdują się Polacy - spośród nich takie rozwiązanie popiera tylko 38 proc. - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Jedna z brytyjskich firm - po próbnym wprowadzeniu czterodniowego tygodnia pracy - twierdzi, że udało się jej osiągnąć te same wyniki co przed zmianą. Co więcej, niektóre wskaźniki "wydajności" nawet wzrosły.

Sławoj Leszek Głódź biskupem polowym był 13 lat.
Wojskowa emerytura arcybiskupa Głódzia. W wojsku służył 15 lat, a MON płaci jak za 35

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: praca
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-06-2019

ArabOj.tepy niewolniczy Narod Polski.Moze wam trzeba zrobic 7 dni pracujacych w tygodniu..

06-06-2019

waldekPamietam lata 70 i 80 kiedy to wielu ludzi unikało pracy. Milicja siłą (spod budki z piwem) doprowadzała do zakładów pracy. Niestety, na drugi dzień, … Czytaj całość

06-06-2019

robol z fabrykiNadprodukcja nie jest pozadana bo powstaje kryzys. Zbyt mala ilosc godzin pracy to NEDZA dla pracownikow i brak pieniedzy na zycie. O taka jest prawda … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (38)