Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. DSZ
|
aktualizacja

Polacy stworzyli europejskiego giganta w branży szkoleń IT

6
Podziel się:

Polska firma Software Development Academy (SDA) oraz węgierski Codecool ogłosiły fuzję - dowiedział się money.pl. Dzięki temu - w obliczu niedoboru wykwalifikowanych pracowników IT - powstaje największy potentat szkoleniowy w zakresie cyfrowych umiejętności i pozyskiwania pracowników w branży IT w regionie.

Polacy stworzyli europejskiego giganta w branży szkoleń IT
(Getty, Europa Press News)

Połączona firma jest obecna w 8 krajach (Polska, Węgry, Rumunia, Austria, Słowacja, Czechy, Estonia i Albania) i przewiduje, że będzie szkolić 15-20 tys. osób rocznie, w tym pracowników niemalże 400 globalnych i lokalnych marek z regionu. Partnerami firmy są m.in. Accenture, Microsoft, Motorola, czy Morgan Stanley.

Powstaje największa firma szkoleniowa z branży IT w regionie

– Trwa globalna walka o cyfrowe talenty, w szczególności o developerów i programistów. Naszym głównym celem pozostaje zapewnienie wysokiej jakości kształcenia i doskonalenia cyfrowego dla pracowników i pracodawców na większą skalę – mówi Michał Mysiak, prezes SDA, który pokieruje połączoną firmą jako CEO.

Wierzymy, że połączenie Codecool i SDA zwiększy poziom umiejętności cyfrowych mieszkańców Europy Środkowej, którzy już teraz są głodni nauki i będą mieli kluczowy wpływ na cyfrową transformację całej Europy - dodaje.

Z ponad 300 pracownikami, 17 ścieżkami cyfrowego przekwalifikowania, siecią 1,6 tys. mentorów, połączone firmy będą oferować kształcenie, podnoszenie kwalifikacji i przekwalifikowanie osobom prywatnym, firmom i jednostkom rządowym.

W obrębie sektora publicznego spółki podjęły już dwa udane programy przekwalifikowania zawodowego obejmujące 10 tys. specjalistów IT w Albanii i 600 inżynierów na Węgrzech. Firma zachęca do przebranżowienia także kobiety, wspierając ich wejście do branży IT poprzez różne programy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Marcin
5 miesięcy temu
Prowadzący zajęcia piją alkohol siedzą na działkach i władają łacina aż uszy więdną. Nie polecam strata pieniędzy ich wiedza to typowe info z YT nic wiecej
Były uczeń
11 miesięcy temu
Nie polecam! SDA jest niekompetentne. Pracownik prowadzący kurs miał mniejszą wiedzę niż jeden z kursantów. Zajęcia wyglądały jak każdy inny poradnik dostępny za darmo w internecie. Nie dostałem żadnej książki ani konkretnej platformy do uczenia samemu. Dostępna platforma posiadała kilka podstawowych pojęć i instrukcje do zainstalowania programów na komputerze - wszystko dostępne na pierwszej lepszej stronie w internecie. Nie było żadnego harmonogramu nauczania dla mnie - miałem stworzyć sobie sam. Dużo lepiej poświęcić swój czas i za darmo pouczyć na własną rękę - ja niestety im zaufałem. Najśmieszniejsze w tej „szkole programowania” było to, że jeszcze nikt nie potrafił stworzyć aplikacji mobilnej dla kursantów - to chyba najlepsza wizytówka firmy. Zgłaszałem to wielokrotnie, ale nikt nie zaproponował rozwiązania, które byłoby dla mnie odpowiednie. Po 30 godzinach kursu (z 330 około) postanowiłem zrezygnować, by odzyskać chociaż cześć środków. Niestety odzyskałem tylko połowę, ale przynajmniej stracą dużo więcej dzięki moim negatywnym doświadczeniom i mojej obiektywnej opinii. Już jeden Klient sugerujący się moją opinią jest dla Was większa stratą niż spłata mojej osoby w całości, więc gratuluję pracownikom przemyślenia sprawy. Z przyjemnością zachęcę innych do tego, by nie zaufali takiej nieudolnej firmie jak Wasza i nie tracili swoich pieniędzy.
Tigro
rok temu
Narzekać każdy potrafi... Jeśli znacie lepszych szkoleniowców to piszcie a nie mieliście ozorami po próżnicy
ależal
rok temu
Frima SDA od początku istnienia nie cieszy się dobrą opinią....... Inwestują w marketing a nie w jakość usług....
Gość
rok temu
Może po wielu latach szkoleń uda im się wykształcić jakiegoś juniora. Dla tych, którzy cenią swój czas polecam praktyki w firmach o dobrej pozycji na rynku. Doświadczenia nie nauczą.