Trwa ładowanie...
bETvPeaJ
Notowania
Przejdź na

Polexit? Absurdalny pomysł. Ekspert tłumaczy

Polska jest zrośnięta z Unią Europejską. Polexit skutkowałby gospodarczą katastrofą - to wnioski, które wynikają z raportu przygotowanego przez Polski Instytut Ekonomiczny (PIE). - Włączenie Polski do Unii Europejskiej przemodelowała naszą gospodarkę. Ona wygląda diametralnie różnie od tego, jak wyglądała przed 2004 rokiem. Zmieniło się także postrzeganie Polski na arenie międzynarodowej. To kwestia wiarygodności kredytowej, to jak oceniają nas inwestorzy zagraniczni, agencje ratingowe. Kolejny element to możliwość korzystania z jednolitego rynku. To też ogromna przewaga konkurencyjna Polski, w stosunku do krajów, które z tego rynku nie mogą korzystać - powiedział w "Money. To się liczy" Andrzej Kubisiak, zastępca dyrektora PIE. - Kolejna kwesta to transformacja rolnictwa. Gdy wchodziliśmy do Unii, rolnictwo było jedną z wiodących gałęzi naszej gospodarki. Dziś jest nieco inaczej, ale to sektor, który przeszedł bardzo dużą transformację, są tam ogromne...

rozwiń
131 reakcji
0
0
131
Podziel się
Komentarze (131)
zobacz więcej komentarzy (131)
bETvPeaV
KOMENTARZE
(131)
Doro
4 tyg. temu
Będę głosował za wyjściem UE, a potem będę patrzył z satysfakcją na upadek zachodu.
Desmond
miesiąc temu
A taka Norwegia czy Szwajcaria nie są w UE i jakoś nie żyje im się najgorzej ;)
Twoja Tesciow...
miesiąc temu
Kto wpadl na tak genialny pomysl polexitu??!! Do komor gazowych takich ludzi sie powinno wsadzac. Wyjazd z tym popierdolonym rzadem!!!!!!
bETvPebn
check
miesiąc temu
Czy to jest klubo kawiarnia dla pacjentów oddziału psychiatrycznego ? Nie dziwota że pis jest u władzy
Prof.
miesiąc temu
Idiotyczne ! Wystarczy korekcja rolnictwa i jesteśmy potęgą w produkcji żywności !!! Węgla nam wystarczy ! Ropy i gazu UE nam nie dostarcza !!!!!
...
Następna strona