Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Płatna współpraca z Orange

Polowanie w sieci. Kuszą chęcią szybkiego zarobku

Podziel się:

Czy kiedykolwiek otrzymałeś atrakcyjną propozycje zainwestowania oszczędności? A może odkryłeś możliwość obejrzenia w sieci filmu tuż po jego kinowej premierze lub zagrania za darmo w najnowsza grę? To mógł być phishing, jedno z najczęstszych internetowych oszustw.

Polowanie w sieci. Kuszą chęcią szybkiego zarobku
Wystarczy kilka kliknięć. Można stracić oszczędności całego życia. (Adobe Stock)

Phishing to technika stosowana przez cyberprzestępców, polegająca na podszywaniu się pod zaufane instytucje lub osoby, aby skłonić użytkowników do ujawnienia poufnych danych. Najczęściej wykorzystywane są do tego fałszywe strony logowania do popularnych serwisów, takich jak Facebook, Gmail czy Office 365. Użytkownik, myśląc, że loguje się na znanej i bezpiecznej stronie, w rzeczywistości przekazuje swoje dane przestępcom. To najczęściej zgromadzone na komputerze lub w przeglądarce loginy i hasła.

Oszuści są coraz bardziej pomysłowi, a ich metody coraz trudniejsze do wykrycia. Jak w tej sytuacji rozpoznawać phishingowe wiadomości i fałszywe linki? Jakie są najczęstsze techniki stosowane przez oszustów, jak zabezpieczyć swoje konta i dane przed kradzieżą oraz jak stworzyć bezpieczne hasła?

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z udziałem Roberta Grabowskiego, kierownika CERT Orange Polska oraz Macieja Broniarza, prezesa zarządu DECODE9.

Zobacz także: Zagrożenie w sieci wciąż rośnie. Jeden rodzaj ataków wyjątkowo skuteczny

Płatna współpraca z Orange

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl