Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polska inwestuje w słońce. Rosną nowe moce fotowoltaiczne

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku awansujemy na 4. pozycję w UE pod względem przyrostów nowych mocy fotowoltaicznych. Do końca 2019 będziemy mieli nawet 1,5 GW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Polska awansuje na 4. pozycję w Unii pod względem rocznych przyrostów nowych mocy fotowoltaicznych.

Polska musi inwestować w odnawialne źródła energii. Wymaga od nas tego Unia Europejska. Jak wynika z raportu "Rynek fotowoltaiki w Polsce 2019" mocno przyśpieszamy w inwestycje solarne – pisze "Rzeczpospolita".

Podczas gdy w grudniu 2018 r. moc polskich instalacji PV wynosiła 500 MW, to już na koniec 2019 r. prognoza wskazuje na 1,5 GW.

Obejrzyj: Polacy pokochali energię ze słońca. Teraz ME robi wszystko, by nadążyć za przedsiębiorczymi Polakami

Dzięki tym inwestycjom Polska awansuje na 4. pozycję w Unii pod względem rocznych przyrostów nowych mocy fotowoltaicznych. Jak zauważa ekspert na łamach "Rz", jeszcze dwa lata temu byliśmy pod tym względem na ostatnim miejscu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: fotowoltaika, oze, energia słoneczna
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-06-2019

RobTo proszę o zmianę przepisów. Dlaczego jeśli zapaskudzę sobie dach na domu to za panele mam 8% vat a jeśli chcę założyć na wolno stojącym garażu to … Czytaj całość

25-06-2019

sceptykjak to zwykle z pisowcami,dużo szczekaja ,a mało robią.czy z tego entuzjazmu dzisiaj będą nowe ogniwa okaże się za rok.obawiam się ,że będzie kolejna … Czytaj całość

25-06-2019

DWAle dla ecoterrorystowz UE to ciagle za malo.

Rozwiń komentarze (56)