Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska musi sprowadzać mięso. "Sytuacja podbramkowa"

Polskie mięso drożeje, może to czas na sprowadzenie go z zagranicy? - Już to robimy, jeśli chodzi o wieprzowinę, to mniej więcej tyle samo importujemy, co eksportujemy. Z drobiem było inaczej, byliśmy jednym z największych eksporterów, ale przy tej sytuacji, jaką mamy dziś, niektóre firmy będą się musiały posiłkować importem. To już się zaczyna powoli dziać - mówił w programie "Money. To się liczy" Witold Choiński, prezes Związku Polskie Mięso. - Mamy sytuację podbramkową, czynniki zewnętrzne, na które nie mamy wpływu, mogą spowodować zupełną destabilizację rynku - dodał. Zwrócił też uwagę, że na głównego konkurenta Polski, jeśli chodzi o produkcję drobiu, wyrasta Ukraina. - Ukraina jest w stanie z nami konkurować, różnymi metodami, często tymi na pograniczu prawa - powiedział.

11-05-2021
Tagi:
żywność, video
0
0
86
Podziel się
Komentarze (86)
zobacz więcej komentarzy (86)
KOMENTARZE
(86)
Marcin wlkp
rok temu
Na Ukrainie Duńczycy mają swoje chodowle i tam nie ma ASF wożą je żywcuwkami przez Polske.I nasi rolnicy kupiją te mutanty.
yłam
rok temu
wszystko przez platformę i Balcerowicza !
Polak mały
rok temu
Kaczyzm = niewola + drożyzna + grabież + brak perspektyw + zapaść służby zdrowia. To jest dno.
Ewa
rok temu
Na wsi obecnie nie ma hodowli, nie licząc obcych farm, rolnicy indywidualni zostali zmuszeni do likwidacji hodowli oczywiście w imieniu prawa, dopilnowali tego dobrze opłacani funkcjonariusze agencji rolnych i weterynaryjnych nękając rolników kontrolami i mandatami. Pod hasłami BSF, ASF, kurzej grypie zniszczyli całą gospodarkę indywidualną, na większości wsi nie ma ani jednej krowy ani jednej świni, w wypadku jakiegoś konfliktu i odcięcia dostaw do Biedronek i Lidlów nie mamy żadnego zaplecza żywności (zdechniemy z głodu) ale białe kołnierzyki zdążą się ewakuować do ciepłych krajów.
kazisław
rok temu
nie dowiedziałem się nic z tego materiału oprócz tego że Ukraina omija prawo. Brawo, polscy szlachcice prowadzący fermy na pewno nigdy nie ominęli prawa...
...
Następna strona