Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Polska to chory kraj". Dająca do myślenia akcja pod Ministerstwem Zdrowia

Czarne worki i napisy, jak doszło do śmierci. "Każdy worek to inny pacjent, który zmarł na skutek braku odpowiedniej opieki zdrowotnej. Dużo? To wyobraźcie sobie 30 000 takich worków". Porozumienie Rezydentów OZZL zorganizowało flash moba pod resortem zdrowia. Brutalnego i wyrazistego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Porozumienie Rezydentów OZZL)
Ten przekaz miał wstrząsnąć opinią publiczną. (Fot: Porozumienie Rezydentów OZZL)

Wszystko po to, by zwrócić uwagę na problemy w służbie zdrowia.

"Obecnie w Polsce politycy zajęci są tylko wyborami i słupkami. Tymczasem ludzie umierają. Każda z tych tragedii jest niewidoczna, rozgrywa się w domu, szpitalu. Panie Ministrze, proszę wyjrzeć za okno" - apelują lekarze rezydenci.

"Nie doczekaliśmy się nowelizacji ustawy o zawodzie lekarza, nie doczekaliśmy się wzrostu finansowania ochrony zdrowia, papierów i biurokracji nadal przybywa. Nie doczekaliśmy się reformy. A pacjenci nie doczekali się pomocy..." - napisali na Facebooku.

"Emocje targają medykami, tak samo jak pacjentami. Nie ma zgody i nigdy nie będzie na bierność i mydlenie oczu w kwestiach chorego systemu ochrony zdrowia" - napisali medycy. I wskazują palcem na rządzących: "Rząd ponosi odpowiedzialność za wzrost śmiertelności w przeciągu ostatnich lat".

Frustracja w ochronie zdrowia, jak określają to sami lekarze, sięga zenitu. Dlatego medycy zdecydowali się zastosować terapię szokową. Wystosowali mocny przekaz "Polska to chory kraj".

Okręgowa Izba Lekarska tuż przed wyborami ogłasza "Narodowy Kryzys Zdrowia"
"Polska to chory kraj". Lekarze mają dość bezczynności polityków

Obejrzyj także: Logowanie do banku z dodatkową opcją. "Nie wystarczy już login i hasło"

Okręgowa Izba Lekarska tuż przed wyborami ogłasiła "Narodowy Kryzys Zdrowia", a wspierające ją związki zawodowe lekarzy uruchamiają akcje protestacyjne.

- To ma być kampania ogólnospołeczna, a nie jedynie lekarska. To sprawa ludzkiego życia - podkreślał w rozmowie z money.pl dr Łukasz Jankowski, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie.

Szpital w Nowym Tomyślu szuka lekarzy od blisko pół roku. Sytuacja jest poważna.
Brak lekarzy pogrąża kolejne oddziały polskich szpitali. Mogą nie wytrzymać miesiąca

"Walcząc o władzę, politycy nie chcą skutecznie zająć się reformą zdrowia. Zmuśmy ich do ponadpartyjnego zakończenia narodowego kryzysu zdrowa" – przekonują lekarze w mocnym spocie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ochrona zdrowia, służba zdrowia, lekarze, protest, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-09-2019

PACJENTMocna akcja !BRAWO!

12-09-2019

emeryturaBrawo lekarze rezydenci.Powinni Waszą akcję wesprzeć wszyscy Polacy.Wy zabiegacie o życie i zdrowie obywateli,tamci o głosy wyborcze.Proponują … Czytaj całość

12-09-2019

SORPopieram taką akcję! Niech rząd przemyśli swoje nieodwracalne działania!

Rozwiń komentarze (23)