Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Polska zyskuje w epidemii. Więcej inwestycji zagranicznych

52
Podziel się:

Aż 165 bezpośrednich inwestycji zagranicznych rozpoczęło się w pierwszych czterech miesiącach roku w Polsce. To o 20 więcej niż rok temu. Jesteśmy więc jednym z niewielu krajów, gdzie mimo koronawirusa da się w tej kwestii zauważyć wzrost.

Do Polski przez pierwsze 4 miesiące tego roku napłynęło więcej inwestycji zagranicznych niż rok temu w takim samym okresie
Do Polski przez pierwsze 4 miesiące tego roku napłynęło więcej inwestycji zagranicznych niż rok temu w takim samym okresie (PAP)
bEsxBDsR

Liczbę bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ) w wielu krajach przeanalizował fdi Intelligence, czyli analitycy Grupy Financial Times. Informuje o tym "Rzeczpospolita".

Na całym świecie spadek był dość znaczący. Do końca kwietnia pojawiło się aż o 45 proc. mniej BIZ niż rok temu. W Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Chinach spadki były najbardziej widoczne i przekraczały 60 proc.

Polska na tym tle wypada całkiem nieźle ze swoim kilkunastoprocentowym wzrostem.

bEsxBDsT
Zobacz także: Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Nad Wisłą zagraniczni inwestorzy wybierają przede wszystkim sektor budowlany. Ale nie tylko. W porównaniu z ubiegłym rokiem znacząco wzrosło znaczenie inwestycji w energię odnawialną. Przykład? Zaangażowanie takich firm jak Vestas czy Innogy w budowę farm wiatrowych w Polsce. Rok temu inwestycji w OZE nie było prawie wcale. Teraz jest ich 16.

Na sektorze energetycznym swój wzrost inwestycji oparła również Norwegia. Z kolei Słowacja niezłe wyniki zawdzięcza przede wszystkim inwestorom budowlanym.

bEsxBDsZ

Wśród liderów wzrostu w dobie koronawirusa jest również Ghana. Tam liczba bezpośrednich inwestycji zagranicznych wzrosła z 12 do 19, czyli o ponad 50 proc. W tym kraju popularnością cieszą się przede wszystkim przedsięwzięcia finansowe.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEsxBDtu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(52)
Vvv
rok temu
Głupiutki redaktorek, nie ilość a wartość inwestycji matters!
Ludzie
rok temu
to przecież nie inwestycje, to drenaż naszych kieszeni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kiko
rok temu
Wszystko co pisza i mowia jest zbyt proste aby wierzyc o prawdziwych rozgrywkach malo wiemy.
bEsxBDtv
Huraaaa
rok temu
Nędzna kolonia czeka z niewolnikami z pensją za miskę ryżu. Postęp jak nie wiem
klara
rok temu
Tak, za czasów tej jedynie słusznej partii wszystko rośnie, a najbardziej nos pinokia, tylko wódz coś się wam kurczy.
...
Następna strona