Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
22.05.2020 20:55

Polskie lotniska dostaną ponad 140 mln rządowego wsparcia. Muszą za to utrzymać "gotowość operacyjną"

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała przekazał premierowi projekt rozporządzenia, który gwarantuje wsparcie finansowe dla polskich portów lotniczych w związku z pandemią koronawirusa. Z programu będzie mogło skorzystać 14 lotnisk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Marcin Horała (w środku) o wsparciu lotnisk poinformował w warszawskim porcie lotniczym.

- Rok 2019 zakończyliśmy bijąc kolejne rekordy liczby obsłużonych podróżnych. Z polskich lotnisk skorzystało prawie 49 mln pasażerów. Czas pandemii zatrzymał ten dynamiczny rozwój, ale mamy nadzieję, że dzięki nowemu instrumentowi wsparcia polskie lotniska będą mogły wrócić na pierwotną ścieżkę wzrostu - powiedział wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała.

Ministerstwo Infrastruktury przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie lotnisk użytku publicznego, na których należy zapewnić utrzymanie minimalnej gotowości operacyjnej.

Zobacz także: Restauracje już otwarte. Poszliśmy do jednej z nich z kamerą

To one właśnie zostaną objęte wsparciem. Zatem program nie jest skierowany do wszystkich polskich lotnisk.

Sieć zwlekała z otwarciem swoich sklepów.
Koronawirus w Polsce. TK Maxx znów zaprasza na zakupy. Sieć wraca do gry od soboty

Na pieniądze mogą liczyć lotniska w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Modlinie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi, Olsztynie i Zielonej Górze.

W poniedziałek do sklepów wrócą klienci
Nowe zasady w galeriach handlowych. Poznaliśmy szczegóły przywracania stref gastronomicznych

– W ten sposób dajemy narzędzie wsparcia dla wszystkich najważniejszych lotnisk w Polsce, wbrew zarzutom, które były w naszą stronę formułowane. Robimy to bez względu na to, czy port lotniczy jest prowadzony wyłącznie przez samorząd, czy ma w nim udział podmiot państwowy - zaznaczył wiceminister Marcin Horała.

Na mocy rozporządzenia porty lotnicze będą mogły otrzymać dotację z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Będą zobowiązane do utrzymania minimalnej gotowości operacyjnej w stanie zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii. Dotacja będzie przyznawana na pokrycie kosztów, których katalog zostanie zawarty w projekcie rozporządzenia.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: wiadomości, gospodarka, lotniska, koronawirus, tarczaantykryzysowa, Marcin Horała
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-05-2020

WincentyNa rząd zawsze można liczyć! Polskie lotniska wrócą silniejsze.

23-05-2020

AwangardaBrawa dla rządu za pomoc polskim lotniskom.

24-05-2020

XYZ140 mln, spora kwota. Z drugiej strony, przy natężeniu ruchu lotniczego po otwarciu lotnisk, strzelam że w tydzień-dwa się zwróci, i to z nawiązką, co … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (19)