Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Powrót do szkoły. Co z zasiłkiem opiekuńczym?

Szkoły wracają od 1 września w trybie stacjonarny. Jednak co w przypadku, gdy dana placówka zostanie zamknięta? Czy wówczas rodzice i opiekunowie będą mogli liczyć na dodatkowy zasiłek opiekuńczy? Rząd jeszcze się zastanawia, a w grę wchodzi kilka rozwiązań.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wroclaw.pl)
Uczniowie wracają do szkół. Co z zasiłkiem opiekuńczym jeśli szkoła zostanie zamknięta?

Rząd kluczy w sprawie dodatkowych zasiłków opiekuńczych dla rodziców - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". W przyszłym tygodniu Rada Ministrów ma podjąć decyzję, co dalej z wypłatą świadczeń w sytuacji, gdy część szkół trzeba będzie zamknąć z powodu koronawirusa.

Zdaniem rozmówców dziennika, związanych z obozem rządzącym, w grę wchodzić może np. zasada, że tam gdzie decyzja o zamknięciu szkoły będzie odgórna, zasiłek dla rodziców zostanie przyznany.

Nie będzie jednak przysługiwał tym, którzy nie wyślą dziecka do szkoły z własnej woli, mimo że placówka będzie otwarta, a uczeń nie zostanie zdiagnozowany jako zakażony - informuje "DGP".

Obejrzyj: Zasiłek opiekuńczy. Prezes ZUS: "Wyczerpał się"

Do rozstrzygnięcia pozostaje, co wtedy gdy zamknięcie szkoły będzie decyzją dyrektora – bo pojawiły się w niej przypadki zakażeń – natomiast strefa, w jakiej się ona znajduje, będzie miała kolor zielony.

Dodatkowy zasiłek był wypłacany od marca tego roku, kiedy zamknięto szkoły, przedszkola i żłobki. Kilkukrotnie rząd wydłużał okres obowiązywania, ale wypłaty skończyły się 26 lipca. Wrócić mogą jesienią, w przypadku zamykania szkół.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-08-2020

AniaOd początku pandemii pracuję jak wół, mając 50 procent więcej obowiązków a tę samą pensję. Jak pewnie wielu z Państwa. I głuchnę od wrzasków … Czytaj całość

12-08-2020

BleTyle Caritasu następny przed wyborami za 3lata.Ale jeżeli dziecko będzie w kwarantannie to jest problem, państwo zmusza do wykonania jakiś testów, nie … Czytaj całość

12-08-2020

alaMy ludzie pracujący .chcemy zadośćuczynienia że za kogoś pracować musimy .Pracownicy handlu ,szpitali,transportu publicznego itp,narażamy swoje i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (62)