Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Powrót do szkoły. Co z zasiłkiem opiekuńczym?

62
Podziel się

Szkoły wracają od 1 września w trybie stacjonarny. Jednak co w przypadku, gdy dana placówka zostanie zamknięta? Czy wówczas rodzice i opiekunowie będą mogli liczyć na dodatkowy zasiłek opiekuńczy? Rząd jeszcze się zastanawia, a w grę wchodzi kilka rozwiązań.

Uczniowie wracają do szkół. Co z zasiłkiem opiekuńczym jeśli szkoła zostanie zamknięta?
Uczniowie wracają do szkół. Co z zasiłkiem opiekuńczym jeśli szkoła zostanie zamknięta? (wroclaw.pl)
bDHGYEWJ

Rząd kluczy w sprawie dodatkowych zasiłków opiekuńczych dla rodziców - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". W przyszłym tygodniu Rada Ministrów ma podjąć decyzję, co dalej z wypłatą świadczeń w sytuacji, gdy część szkół trzeba będzie zamknąć z powodu koronawirusa.

Zdaniem rozmówców dziennika, związanych z obozem rządzącym, w grę wchodzić może np. zasada, że tam gdzie decyzja o zamknięciu szkoły będzie odgórna, zasiłek dla rodziców zostanie przyznany.

Nie będzie jednak przysługiwał tym, którzy nie wyślą dziecka do szkoły z własnej woli, mimo że placówka będzie otwarta, a uczeń nie zostanie zdiagnozowany jako zakażony - informuje "DGP".

bDHGYEWL
Zobacz także: Obejrzyj: Zasiłek opiekuńczy. Prezes ZUS: "Wyczerpał się"

Do rozstrzygnięcia pozostaje, co wtedy gdy zamknięcie szkoły będzie decyzją dyrektora – bo pojawiły się w niej przypadki zakażeń – natomiast strefa, w jakiej się ona znajduje, będzie miała kolor zielony.

Dodatkowy zasiłek był wypłacany od marca tego roku, kiedy zamknięto szkoły, przedszkola i żłobki. Kilkukrotnie rząd wydłużał okres obowiązywania, ale wypłaty skończyły się 26 lipca. Wrócić mogą jesienią, w przypadku zamykania szkół.

bDHGYEWR

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDHGYEXm
KOMENTARZE
(62)
Ania
7 miesięcy temu
Od początku pandemii pracuję jak wół, mając 50 procent więcej obowiązków a tę samą pensję. Jak pewnie wielu z Państwa. I głuchnę od wrzasków rozkosznej rodzinki z dziećmi za płotem, która korzystając z wszelkich możliwych zasiłków nie pracuje od kwietnia, więc mają super wakacje. I na opalanie czas, i na grilla, i na huśtawkę, wszystko. Ja padam na pysk wstając od komputera o godz 20tej, oni do północy hulają. I tak dzień w dzień. Nie lepiej to być w życiu leniem oglądającym się tylko kto i na co da?
Ble
7 miesięcy temu
Tyle Caritasu następny przed wyborami za 3lata.Ale jeżeli dziecko będzie w kwarantannie to jest problem, państwo zmusza do wykonania jakiś testów, nie wiadomo jakich, zmusza siedzieć w domu ale zasiłku nie wypłaci, biedacy z rządu, pieniążków nie mają, a przed wyborami rzucali na kampaniach wyborczych.
ala
7 miesięcy temu
My ludzie pracujący .chcemy zadośćuczynienia że za kogoś pracować musimy .Pracownicy handlu ,szpitali,transportu publicznego itp,narażamy swoje i naszych rodzin zdrowie więc może jakiś zasiłek dodatkowy dla nas państwo wymyśli !!!!!!
bDHGYEXn
Olo
7 miesięcy temu
Ciekawe ile osób by korzystało z zasiłku gdyby wynosił 50% . To i opieka by sie znalazła i wszystko . A zasiłek w wakacje to już przegięcie totalne .
Stary i zmęcz...
7 miesięcy temu
A ja, stary i schorowany przedemerytalny nie zamierzam znowu narażać się w dobie koronawirusa pracując za młodych rodziców, którzy bezpiecznie będą sobie siedzieć w domku i odpoczywać. W czasie nieobecności młodych ludzi w pracy cały ciężar ich obowiązków spada na starszych ludzi, muszą pracować za trzech. To w mojej ocenie jest niesprawiedliwe i naraża ludzi z grupy podwyższonego ryzyka na zakażenie i ryzyko utraty zdrowia i życia.
...
Następna strona