Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
12.10.2020 17:06

Powtórki z wiosny nie będzie. Morawiecki zabrał głos

- Potrzebujemy restrykcji w takim zakresie, który nie doprowadzi albo doprowadzi w niewielkim stopniu do zamknięcia gospodarki - mówił w poniedziałek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Premier Mateusz Morawiecki odniósł się do ewentualnego lockdownu polskiej gospodarki jesienią (Fot: PAP/Radek Pietruszka, Radek Pietruszka)

Choć konferencja prasowa dotyczyła przede wszystkim proponowanych przez rząd zmian w tzw. piątce dla zwierząt, to premierowi nie udało się uciec od kwestii epidemii.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach liczba chorych codziennie przekracza 4 tysiące, a w Polsce jest obecnie grubo ponad 40 tys. aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem.

Jak rząd zamierza sobie radzić z rozwijającą się epidemią? Na pewno nie będzie powtórki z wiosny, gdy praktycznie cała gospodarka została zamknięta.

Koronawirus zaskoczył rząd? Ekonomista ocenia przygotowania do drugiej fali

- Zamknięcie gospodarki odbędzie się z ogromną szkodą dla setek tysięcy miejsc pracy, dla życia ludzi, dla możliwości finansowych państwa polskiego i dlatego te racje trzeba koniecznie wyważyć - mówił Morawiecki w poniedziałek po południu.

Nie wykluczył jednak, że częściowy lockdown jest możliwy. - Potrzebujemy tych restrykcji, zakazów, ale w takim zakresie, który nie doprowadzi albo doprowadzi w niewielkim stopniu do zamknięcia gospodarki - dodawał szef rządu.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu rząd zaprezentował nowe obostrzenia na terenie całej Polski, która od soboty jest tzw. strefą żółtą. Oznacza to m.in. limity w gastronomii, ale również obowiązek noszenia maseczek na ulicach.

Rząd wprowadza kolejne obostrzenia.
Żółta strefa. Rząd zaczyna "wojnę" z koronawirusem. Zmiany w leczeniu

Z kolei w sobotę rząd poinformował o przywróceniu w sklepach godzin dla seniorów. Od czwartku między 10 a 12 zakupy zrobią tylko osoby, które ukończyły 60 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, koronawirus, koronawirus kryzys
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-10-2020

ibjNikt mu już nie wierzy, co parę dni mówi co innego. Państwo z dykty - brak spójności we wszystkim...

12-10-2020

JohnA gdzie inne choroby przestały istnieć? Hałas o jakiegoś wirusa, dajcie ludziom normalnie żyć

12-10-2020

tadPodczas swojego przemówienia przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un i przez chwilę zapłakał i przeprosił naród. Czas na łzy naszego premiera.

Rozwiń komentarze (69)