Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prąd ze ścian i żaluzji. Technologia polskiej fizyk zdominuje rynek?

Polska fizyk opracowała najbardziej nowoczesne panele fotowoltaiczne. Co z ich żywotnością? - Jak zakładaliśmy firmę to kwestia żywotności była ogromnym znakiem zapytania. Po blisko dekadzie badań już wiemy, że ten materiał może być stabilny. Musimy przeprowadzić testy, ale żywotność rośnie. Potrzebujemy też czasu, by udowodnić i dać gwarancję, że mogą one żyć 20-30 lat. Nasza firma istnieje dopiero 6-7 lat, ale już teraz celujemy w czas życia powyżej 10 lat - powiedziała w "Money. To się liczy" Olga Malinkiewicz, założycielka i CTO Saule Technologies. - Później to zależy od tego, jak te ogniwa będą zespolone. Wymienić je na żaluzjach nie będzie dla nas problemem, a jeśli chodzi o fasady budynków, będziemy to dyskutować z konstruktorami. Natomiast fasady będziemy robić za rok, za dwa, a wtedy będziemy mieli już znacznie więcej danych - dodała.

0
0
34
Podziel się
Komentarze (34)
zobacz więcej komentarzy (34)
KOMENTARZE
(34)
x15
rok temu
Oni są w czołówce, ale w temacie przewija się dużo chińskich nazwisk. Tam tez startują z produkcją i podejrzewam, że lepiej im pójdzie szybkie zrobienie skali.
Edek
rok temu
Jak tam polska technologia wytwarzania grafenu? Jak tam polski niebieski laser? Obawiam sie że z tą folią skończy się podobnie.
Polak
rok temu
Jak produkować to tylko u nas w Polsce, aby nasz kraj odniósł sukces. Najlepiej jak by w ten wynalazek zainwestował ORLEN, wtedy była by szansa by Polska skorzystała na tym nowym wynalazku.
Jan
rok temu
PiS ją zniszczy.
Linda b
rok temu
Woooow!! Brawo
...
Następna strona